Pārlekt uz galveno saturu
Starptautiskā sadarbība
Sabiedrības veselība

Jau kopš 1983. gada Bundeszentrale für gesundheitliche Aufklärung (BZgA) Ķelnē (Vācijā) ir Pasaules Veselības organizācijas (PVO) sadarbības centrs. Pēdējos 15 gadus tas galvenokārt darbojas veselības izglītības jomā, kas saistīta ar cilvēka seksualitāti, seksuālo un reproduktīvo veselību. Daudzi dokumenti, kuri tapuši šī PVO sadarbības centra vadībā ir labi zināmi gan Eiropā, gan citur.

BZgA ir veicis daudzus sabiedrības veselības pētījumus Vācijā, kā arī starptautiskus pētījumus sadarbībā ar PVO, Apvienoto Nāciju Attīstības programmu (UNFPA), Starptautisko Ģimenes plānošanas federāciju (IPPF) un citām organizācijām. 2017. gadā pagāja 10 gadi, kopš Apvienoto Nāciju organizācija pieņēma Konvenciju par personu ar invaliditāti tiesībām. Turpinot šīs konvencijas īstenošanu dzīvē, 22. un 23. februārī starptautiskā ekspertu grupa BZgA vadībā sākusi jaunu dokumentu izstrādi, kuru mērķis ir izvērtēt un uzlabot izglītību ar seksualitāti saistītos jautājumos jauniešiem ar īpašām vajadzībām.

Gunta_Lazdane_sab_vesel_instituts_sanaksme_Kelne-lead.jpg

Veselības izglītībai ir ļoti liela nozīme sabiedrības veselības saglabāšanā un uzlabošanā. Igaunija jau daudzus gadus ir līderpozīcijās seksuālās izglītības jomā ne tikai Baltijā, bet arī visā Eiropā. RSU šajā sanāksmē pārstāvēja prof. Gunta Lazdāne, kuru BZgA uzaicināja pievienoties starptautiskajai ekspertu grupai, ņemot vērā viņas pieredzi seksuālās un reproduktīvās veselības jomā Eiropā. Šī RSU un BZgA sadarbība nodrošinās iespēju piedalīties kopējos starptautisko pētījumos, kā arī dos iespēju mācīties no citu valstu pieredzes sarežģītajā, bet tik nozīmīgā jomā.