Preses relīzes

Izvērtējot Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) sniegumu, starptautiskais universitāšu reitings QS World University Rankings 2019 ir iekļāvis RSU pasaules 1000 labāko augstskolu vidū. Visaugstāk ir novērtēta RSU spēja piesaistīt ārvalstu studentus, kā arī augstskolas un docētāju reputācija. Dati oficiāli tiek publiskoti no ceturtdienas, 7. jūnija.

RSU rektors profesors Aigars Pētersons uzsver, ka RSU sasniegums ir stratēģiski pārdomātas attīstības rezultāts, kas panākts ar visas RSU komandas atbildīgu un rūpīgu darbu vairāku gadu garumā. "Reitings ir izcils RSU novērtējums, kas līdzīgi kvalifikācijai sportā pirms pasaules čempionāta ļauj nokļūt labāko elitē. Tālāk jau katras universitātes atbildība un cieņa pret studentiem un sabiedrību ir turpināt rūpēties par tās izcilību studiju procesā un pētniecībā," saka prof. A. Pētersons. RSU plāno turpināt īstenot ilgtermiņa attīstības stratēģiju, lai, saskaņā ar tās vīziju, kļūtu par mūsdienīgu, prestižu, Eiropā un pasaulē atpazīstamu universitāti, kurā galvenā vērtība ir cilvēks un kura nodrošina pētniecībā balstītu, kvalitatīvu un eksportspējīgu augstāko izglītību.

RSU deviņās fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām jau 20 gadus ir iespējams apgūt arī dažādas modernas sociālo zinātņu programmas. RSU šobrīd studē 8670 studenti, tostarp 2139 ārvalstu studenti no 53 valstīm. Lielākais īpatsvars RSU ārvalstu studentu ir no Vācijas, Skandināvijas un Portugāles.

Jau otro gadu pēc kārtas RSU tika arī atzīta par augstskolu ar labāko reputāciju Latvijā, iegūstot augstāko rādītāju starp deviņām lielākajām augstskolām Latvijā. Tas tika secināts šā gada sākumā veiktajā pētījumu kompānijas Kantar TNS Latvijas augstskolu reputācijas pētījumā. RSU ir viena no modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi.

No Latvijas QS reitingā ir iekļuvušas trīs universitātes. Līdzās RSU reitingā ir arī Rīgas Tehniskā universitāte un Latvijas Universitāte. Vairāk informācijas par RSU rādītājiem QS reitingā ir pieejama vietnē https://www.topuniversities.com/universities/riga-stradins-university#wurs.

QS ir viens no pasaulē plaši pazīstamākajiem augstskolu reitingiem, kas vērtē akadēmiskā un administratīvā personāla reputāciju, zinātnisko publikāciju citējamības indeksu, studentu-docētāju attiecību, ārvalstu docētāju īpatsvaru, kā arī ārvalstu studentu proporciju universitātē. Pasaulē kopumā ir vairāk nekā 26300 augstskolu.

RSU sniedz datus arī citiem starptautiskajiem augstskolu reitingiem, piemēram, U-Multirank, Webometrics u. c.

Papildu informācijai