Pētniecība
Starptautiskā sadarbība
Medicīniskā fizika

24. maijā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Fizikas katedra sadarbībā ar RTU organizēja CERN-Medicis koordinatora un zinātnieka Tjerī Storas (Thierry Stora) vizīti pie RSU administrācijas un attīstības prorektora Toma Baumaņa, kuras laikā tika pārrunāti jautājumi par RSU sadarbības iespējām ar Eiropas kodolpētniecības organizāciju (CERN), kā arī RSU iespējamo iesaistīšanos CERN-Medicis projekta aktivitātēs.

Tjeri_Storas_vizite_lekcija_rsu05.jpg

Tjerī Stora arī lasīja vieslekciju par neparasto radioizotopu izmantojumu medicīnā.

Lekcijas ieraksts (pieejams tikai RSU studentiem un darbiniekiem)

Lekciju apmeklēja vairāki kolēģi no RSU Radioloģijas zinātniskās laboratorijas, RSU Nukleārās medicīnas centra un klīnikas un citu struktūrvienību pārstāvji.

CERN-Medicis ir projekts, kurā paredzēts ražot jauna tipa radioaktīvos izotopus medicīniskajām vajadzībām. Ar piekļuvi šiem jaunajiem izotopiem RSU varētu sākt attīstīt dažādus pētnieciskos projektus medicīnas vajadzībām, piemēram, mērķu staru terapijā, ķirurģijā, hadronu terapijā ar PET atbalstu, ko ir iespējams realizēt kopā ar medicīnas un fundamentālo pētījumu organizācijām no visas pasaules, kuras jau ir iesaistītas sadarbībā ar CERN. Plašāka informācija.