Atzinība

1. jūnijā Izglītības un zinātnes ministrijā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) profesorei un bijušajai studiju prorektorei Tatjanai Koķei tika pasniegts Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa parakstīts Ministru kabineta Atzinības raksts par ieguldījumu izglītības, zinātnes un augstskolu pedagoģiskā darba attīstībā RSU un Latvijā kopumā.

koke_mk_atzinibas_raksts_2023.png

Profesore Tatjana Koķe (no labās) un izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša svinīgā pasākuma laikā

Svinīgā pasākuma atklāšanā izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša uzsvēra: “Šo nedēļu aizsāka mūsu sapņu komandas sagaidīšana mājās, tam sekoja jauna valsts prezidenta ievēlēšana, mācību gada noslēgums, un šodien mums ir iespēja pateikties cilvēkiem, kas savā profesionālajā darbībā iemieso izcilību. Liels paldies katram, kas ir bijis drosmīgs, gājis pa priekšu, darījis vairāk un caur savām vērtībām sasniedzis vairāk.”

Kopumā Ministru kabineta Atzinības rakstus saņēma 16 izglītības, zinātnes un sporta jomas darbinieki. Tos pasniedz, lai izteiktu valdības atzinību par izciliem sasniegumiem tautsaimniecības, zinātnes, izglītības, veselības, vides aizsardzības, valsts pārvaldes, kultūras, sporta un valsts aizsardzības jomā.

T. Koķe pedagoģiskajam darbam veltījusi vairāk nekā 40 gadu. Profesore vadījusi pedagoģijas studiju kursus RSU doktorantūrā, un katru gadu viņas vadībā RSU tiek izstrādāti un aizstāvēti promocijas darbi. Profesore veikusi nozīmīgu darbu izglītības un zinātnes attīstībā valstī, savulaik ieņemot augstākās izglītības un zinātnes valsts ministres (1999.) un izglītības un zinātnes ministres (2007.–2010.) amatu, kā arī būdama izglītības un zinātnes ministra padomniece augstākās izglītības un zinātnes jautājumos (1999.) un Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārā sekretāre (2006.–2007.).

Profesore ir RSU vadošā pētniece un vairāk nekā 100 publikāciju autore, Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) īstenā locekle un valsts emeritētā zinātniece, LZA Senāta priekšsēdētāja.