Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem

Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas vēstures institūts sadarbībā ar Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju un Jaņa Rozentāla Mākslas skolu 2017. gada rudens semestrī īsteno starpdisciplināru izglītības projektu Dvēseles anatomija.

Projekta Dvēseles anatomija ietvaros satikās RSU pirmā kursa ārvalstu medicīnas studenti un mākslas skolas audzēkņi, kopīgi pētot medicīnas un mākslas saskares punktus – kāda ir medicīnas un mākslas vēsturiskā saistība, kā mūsdienu ārsts pēta un veido personas "medicīnisko portretu" un kādiem paņēmieniem mākslinieks izzina personu, lai uzgleznotu pēc iespējas precīzāku portretu.

Projekta dalībniekiem bija iespēja ielūkoties mācību procesā. Medicīnas studenti viesojās mākslas skolas anatomijas stundā, uzzinot, kas māksliniekus interesē cilvēka ķermeņa uzbūvē, bet mākslas skolas audzēkņi varēja piedalīties medicīnas un dzīvības zinātņu vēstures semināros. Izmantojot to, ka gan medicīnas studentiem, gan mākslas skolas audzēkņiem mācību procesā ir jāapgūst līdzīgas prasmes, šī projekta mērķis ir rosināt medicīnas studentus reflektēt par saviem priekšstatiem par izvēlēto profesiju. Savukārt topošie mākslinieki velta visas pūles, lai notvertu "dvēseles anatomiju" un fiksētu to uz audekla.

Pašlaik norit projekta nobeiguma fāze. Projekta noslēguma pasākums notiks 27. novembrī plkst. 17.00 Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā, kad tiks atklāta astoņpadsmit medicīnas studentu portretu izstāde, kas ir kā studentu un mākslas skolas audzēkņu sadarbības rezultāts.

Projekta Dvēseles anatomija sadarbības partneri: prof. Juris Salaks (RSU Medicīnas vēstures institūts); Ilze Sirmā (P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs) un Ieva Taranda (Jaņa Rozentāla Mākslas skola).