Ziņas

Šā gada 1. janvārī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektora amata pienākumus oficiāli sāka pildīt profesors Aigars Pētersons.

aigars-petersons-stradina-balva-20-lead.jpgIepriekš A. Pētersons (attēlā) vadījis RSU Bērnu ķirurģijas katedru, bet pirms stāšanās rektora amatā līdz 2017. gada 31. decembrim pildīja RSU Doktorantūras nodaļas dekāna un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes locekļa amata pienākumus. Sakarā ar ievēlēšanu RSU rektora amatā 2017. gada 31. decembri prof. Aigars Pētersons pārtrauca darbību abos minētajos amatos.

A. Pētersons ir habilitēts medicīnas doktors, profesors. A. Pētersons RSU strādā kopš 1984. gada, ir 435 zinātnisko publikāciju autors, viņam ir reģistrēti četri izgudrojumi. Profesora vadībā promocijas darbu aizstāvējuši deviņi doktoranti.

Saskaņā ar RSU Satversmi, rektors ir RSU augstākā amatpersona, kas vada un pārstāv RSU. Rektoru ievēl RSU Satversmes sapulce uz pieciem gadiem, turklāt vienu personu ne vairāk kā divas reizes pēc kārtas.

2017. gada 31. decembris bija pilnvaru beigu termiņš līdzšinējam RSU rektoram Jānim Gardovskim.