Absolventiem
Darbiniekiem
Jubilejas
RSU70

Cienījamie studenti, docētāji, darbinieki un absolventi! Mūsu draugi un atbalstītāji!
Sveicu jūs visus Rīgas Stradiņa universitātes dzimšanas dienā!

RSU_70_ar_saukli_RGB.png

1950. gada 5. jūlijā, tieši pirms 70 gadiem, tika dibināts Rīgas Medicīnas institūts (RMI), kas aizsāka Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) veiksmes stāstu. Laika griežos mūsu augstskola ir izaugusi no specializēta medicīnas institūta un akadēmijas līdz starptautiski plaši pazīstamai universitātei, kurā jau 22 gadus kā otrs pilntiesīgs balsts ir arī sociālās zinātnes.

Kvalitāte, pētniecībā un simulācijās balstītas studijas, students augstskolas procesu centrā, starpdisciplinaritāte un starptautiskums ir vērtības, kuras mūsu universitāte ir kopusi visas septiņas desmitgades. Tās ir vērtības, uz kurām balstām arī Rīgas Stradiņa universitātes nākotnes attīstību.

Rīgas Medicīnas institūta pirmsākumos bija tikai trīs fakultātes – Ārstniecības, Stomatoloģijas un Farmācijas, taču šodien RSU ir deviņas fakultātes. Šo 70 gadu laikā RSU absolvējuši aptuveni 38000 studentu, kuru vidū ir teju 6000 sociālo zinātņu studiju programmu absolventi.

70 gadu laikā studentu skaits mūsu universitātē ir astoņkāršojies – 1950. gadā RMI studēja 1200, bet šodien RSU studē 9300 studentu. Uzņemto ārvalstu studentu skaita ziņā esam līderi Baltijā. Apmēram 20 % mūsu profesoru un pētnieku ir no ārvalstīm. No nelielas augstskolas RSU ir izaugusi par spēcīgu TOP3 universitāti Latvijā, un mēs turpinām sekmīgi attīstīties.

Šodien Rīgas Stradiņa universitāte ir atvērta, prestiža, Eiropā un pasaulē pazīstama universitāte, kurā galvenā vērtība ir cilvēks un kura nodrošina pētniecībā balstītu, kvalitatīvu un eksportspējīgu augstāko izglītību. Mūsu universitātes vīziju piepilda studentu, absolventu, profesoru, docētāju, administrācijas un atbalsta personāla rūpīgais darbs vairāku paaudžu garumā.

Cienījamie kolēģi! Sirsnīgs paldies par kopīgo darbu 70 gadu garumā! Vienmēr turēsim savas Alma Mater karogu augsti paceltu!

Rīgas Stradiņa universitāte! Daudz laimes dzimšanas dienā!

Ar patiesu cieņu
rektors profesors Aigars Pētersons