Par mums medijos
COVID-19

Pirmdien, 11. janvārī, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektors prof. Aigars Pētersons intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma norādīja, ka vairāk nekā 300 RSU studentu šobrīd aktīvi palīdz veselības aprūpes iestādēm Covid-19 seku mazināšanai.

Rektors arī informēja, ka RSU plāno veikt studentu vakcināciju pret Covid-19, un studentu atsaucība ir liela. Tuvākajās dienās RSU ambulancē plānots vakcinēt vairāk nekā 200 universitātes veselības aprūpes studentu.

Aigars Pētersons uzsvēra, ka valstī trūkst 3500 medicīnas māsu un 1000 ārstu, tāpēc ir būtiski palielināt valsts finansējumu studijām medicīnā, māszinībās un rezidentūrā. Lai risinātu kritisko cilvēkresursu trūkumu veselības aprūpes sistēmā Latvijā, RSU atkārtoti ir aicinājusi Veselības ministriju palielināt valsts budžeta vietu skaitu studijām veselības aprūpē.

Intervijas noslēgumā rektors A. Pētersons aicināja Izglītības un zinātnes ministriju uzlabot dialogu ar nozari, plānojot augstākās izglītības reformu.