Viedoklis
Intervijas
Rezidentūra

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektors profesors Aigars Pētersons un RSU Medicīnas fakultātes Pediatrijas katedras vadītāja, Bērnu klīniskās universitātes Bērnu slimību klīnikas vadītāja profesore Dace Gardovska piedalījās TV24 raidījumā Dr. Apinis. Raidījums bija veltīts gaidāmajam studiju gadam un bērnu veselībai.

Raidījumā tika pārrunāta arī RSU izaugsme pēdējo gadu laikā, piemēram, simulācijās balstītas izglītības ieviešana veselības aprūpes un sociālo zinātņu studiju programmās, vietējo un ārvalstu studentu piesaistes rezultāti, pētniecības pilnveide, rezidentūras attīstības tendences. RSU rektors prof. A. Pētersons atzina, ka pašreizējā rezidentu apmācības sistēma ir pilnvērtīga un ir jāturpina. “Rezidentu apmācībā piedalās gan lielās universitātes slimnīcas, gan reģionālās un privātās ārstniecības iestādes. Nevar teikt, ka rezidentu izglītība ir tikai slimnīcu kompetence. Universitāte ir tā vieta, kur rodas jaunas zināšanas un notiek šo zināšanu un tehnoloģiju pārnese. Nebūtu pareizi rezidentu apmācību koncentrēt tikai slimnīcu rokās. Tas būtu solis atpakaļ. Taču jāmaina budžeta vietu skaits rezidentūrā. Tas ir jāpalielina, turklāt jāpalielina arī rezidentu atalgojums. Katram studentam, kurš absolvē pamatizglītību medicīnā, būtu jāgarantē valsts budžeta vieta rezidentūrā,” uzsvēra rektors prof. A. Pētersons.

Intervijas fragments. RSU rektora viedoklis par rezidentu izglītību

Raidījuma I daļa

Raidījuma II daļa