Preses relīzes

2007. gada 19. jūnijā plkst. 16.00 Rīgas Stradiņa universitātes Senāta sēdes laikā Hipokrāta auditorijā RSU rektoram profesoram Jānim Vētram tiks piešķirta Latvijas Republikas savienības „Černobiļa” Goda zīme. To pasniegs savienības valdes priekšsēdētājs Arnolds Vērzemnieks un Goda zīmes domes priekšsēdētājs Māris Šops.

Latvijas Republikas savienības „Černobiļa” Goda zīme, kas ir izveidota 2006. gadā, ir šīs savienības augstākais apbalvojums, ko piešķir gan tiem, kas ir piedalījušies Černobiļas avārijas seku likvidēšanā, gan arī tiem speciālistiem, draugiem, kas snieguši atbalstu sociālo garantiju, psiholoģiskās palīdzības, veselības un sociālās aprūpes sniegšanā. Profesors Jānis Vētra piedalījās „Aroda un radiācijas medicīnas centra izveidē”, šis centrs ir dibināts 1994.gadā un atrodas P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas 40. korpusā.

Pirms 22 gadiem Černobiļas katastrofas seku likvidēšanā piedalījās vairāk kā 6000 Latvijas iedzīvotāju, kas tagad apvienojušies Latvijas savienībā "Černobiļa", lai kopīgi cīnītos pret radiācijas sekām, kas izpaužas veselības kvalitātes zaudējumā, lai aizstāvētu savas un ģimenes sociālās garantijas un lai veidotu sabiedrisko domu, vēršoties pret atomenerģijas nepārdomātu un bezatbildīgu izmantošanu.

Goda zīme ir piešķirta tādiem sabiedrībā zināmiem cilvēkiem kā Marinai Kosteņeckai, Dainim Īvānam, jaunievēlētajam valsts Prezidentam Valdim Zatleram, kā arī daudziem citiem.

Goda zīmes domes priekšsēdētājs Māris Šops zīmes piešķiršanā RSU rektoram redz arī atzinību un pateicību visiem RSU mācībspēkiem un darbiniekiem, kas audzina topošos ārstus un veselības aprūpes speciālistus.