Par mums medijos
Rezidentūra

Covid-19 pandēmija ir parādījusi, ka lielākā problēma medicīnā Latvijā šobrīd ir cilvēkresursu trūkums. Tādēļ Rīgas Stradiņa universitāte aicina palielināt valsts apmaksāto budžeta vietu skaitu medicīnas studijām, māszinībās un it sevišķi rezidentūrā.

Šogad valsts budžeta finansētās studijas RSU absolvēs 237 jaunie ārsti un 49 no šiem absolventiem būs liegta secīga iespēja studēt rezidentūrā par valsts budžeta līdzekļiem. Tikmēr jaunie ārsti rezidenti Covid-19 pandēmijas laikā ir nenovērtējams atbalsts.

Par rezidentūras problēmām un risinājumiem šodien Latvijas Radio raidījumā Krustpunktā diskutēja Rīgas Stradiņa universitātes rektors prof. Aigars Pētersons, Veselības ministrijas Nozares cilvēkresursu attīstības nodaļas vadītāja Kristīne Kļaviņa, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas vadītājs Andris Skride un Latvijas Jauno ārstu asociācijas valdes loceklis, RSU ceturtā gada rezidents neiroloģijā Jānis Vētra.

petersons-krustpunkti-3.jpg

RSU rektors prof. A. Pētersons uzsvēra: "Šogad RSU studijas beigs 237 jaunie mediķi. 49 nebūs pieejama budžeta vieta rezidentūrā. Var prognozēt, ka jaunie kolēģi būs spiesti meklēt rezidentūras vietu Vācijā vai Skandināvijā. Latvijā ir aptuveni 1000 tukšu ārsta vietu. Ir jāatrod valsts finansējums katram augstskolas veselības aprūpes, medicīnas absolventam!"