Attīstība

Latvijas augstskolām ir mērķtiecīgi jāstrādā, lai stiprinātu valsts izglītības sistēmas starptautisko konkurētspēju, uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis trešdien, 31. janvārī, Rīgas pilī tiekoties ar Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektoru profesoru Aigaru Pētersonu. Sarunas gaitā rektors iepazīstināja Valsts prezidentu par RSU attīstības plāniem.

Valsts prezidents tikšanās laikā uzsvēra, ka iedzīvotājiem pieejama kvalitatīva izglītība un pilnveidošanās iespējas ir Latvijas attīstības pamatā. Visai Latvijas izglītības sistēmai, ieskaitot augstskolas, ir jāmeklē veidi, kā parādīt zinātnes un pētniecības nozīmi cilvēkiem un valstij kopumā. “Pētniecībai un jaunu zināšanu radīšanai ir īpaša loma valsts mērķu sasniegšanā, veidojot pievienotās vērtības ekonomiku, stiprinot valsts drošību un veidojot spēcīgu, saliedētu sabiedrību,” teica Raimonds Vējonis.

Aigars Pētersons sarunas laikā ar Valsts prezidentu uzsvēra, ka RSU ir augstskola ar vislielāko ārzemju studentu skaitu Baltijā, kas tai rada iespējas stiprināt starptautisko konkurētspēju gan medicīnas, gan sociālo zinātņu jomas programmās. Kā uzsvēra rektors, augstskola rūpējas par mācību kvalitātes pastāvīgu izaugsmi, kas izraisa arvien lielāku studentu interesi no Rietumeiropas valstīm.

Rektors informēja Valsts prezidentu arī par trim jautājumiem, kuru risināšanā nepieciešams lielāks valsts atbalsts. Pirmkārt, valsts budžeta vietu piešķiršana RSU sociālo zinātņu studiju programmām. Otrkārt, lai atvieglotu un sekmētu RSU mācību un pētniecības organizēšanu lielajās universitāšu slimnīcās, jāveicina  minēto slimnīcu ciešāka un izprotošāka sadarbība ar universitāti. Treškārt, lai gan publiski ir izskanējusi ideja, atjaunot Policijas akadēmiju, taču RSU Juridiskajai fakultātei jau ir teicamas iestrādes iekšlietu sistēmas darbinieku izglītošanā, ko RSU arī nākotnē plāno attīstīt vēl plašāk, tāpēc šādas, atsevišķas akadēmijas veidošana nebūtu valstiski atbalstāms solis.