Preses relīzes

Pasaules AIDS dienas ietvaros Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) šo sestdien, 1. decembrī, notiks vērienīga HIV/AIDS tēmai veltīta konference, kas pie viena galda pulcēs mediķus, sabiedrības veselības ekspertus, juristus, politologus, nevalstisko organizāciju pārstāvjus un politiķus. Konferenci HIV/AIDS medicīniskie, tiesiskie un sociāli politiskie aspekti RSU rīko sadarbībā ar Latvijas Infektologu un hepatologu asociāciju, biedrību AGIHAS, kā arī Latvijas Ārstu biedrību, un tā notiks RSU aulā.

Konference, kuru atklās RSU prorektors profesors Guntis Bahs un RSU Infektoloģijas un dermatoloģijas katedras vadītāja profesore Ludmila Vīksna, norisināsies trīs sekcijās. Profesores Ludmilas Vīksnas un profesora Elmāra Rancāna vadītajā somatiskās un psihiskās veselības sekcijā tiks skatīti HIV/AIDS pacienti no ķirurga, pediatra, gastroenterologa viedokļa, kā arī vērtēti šo pacientu kognitīvie traucējumi, depresijas, pašnāvību riska faktori un citi.
Profesora Andreja Vilka, profesores Ilgas Kreituses un profesora Ģirta Briģa vadītā sekcija Tiesiskie, sociāli politiskie un ētiskie aspekti HIV/AIDS kontekstā aptvers tādas tēmas kā slimību ietekme uz sociāli politiskām norisēm, pataloganatomisko izmeklējumu tiesiskos aspektus un pacientu atbildību nelīdzestības gadījumā jurista skatījumā.

Savukārt profesores Angelikas Krūmiņas, lektora Paula Aldiņa un profesores Ludmilas Vīksnas vadītā konferenci noslēdzošā sekcija HIV/AIDS konteksti iekļaus starpdisciplināru diskusiju, kurā piedalīsies mediķi, sabiedrības veselības speciālisti, juristi, politologi un komunikācijas eksperti.

Rēķinot uz iedzīvotāju skaitu, Latvija HIV infekcijas un AIDS gadījumu ziņā ir Eiropas Savienības “līderi”, pērn šajā negatīvajā statistikā pārspējot Igauniju. Šai aktuālajai tēmai starptautisku pētījumu ietvarā pievērsušās arī RSU zinātniskās institūcijas un to pētnieki. Piemēram, projektā “Eiropas pētījums par HIV matemātisko modelēšanu un HIV testēšanas aktivitāšu izmēģinājumiem riska grupās”, kas kopā ar dalīborganizācijām no Francijas, Beļģijas un Igaunijas tika īstenots no 2015. gada novembra līdz šī gada oktobrim, secināts, ka papildus oficiālajai statistikai Latvijā ir aptuveni 1800 cilvēku, kuri nezina, ka ir inficēti ar HIV.

Šāda formāta konference RSU norisināsies jau otro reizi. Interesentiem būs iespēja gan aktīvi diskutēt klātienē, gan iesūtīt jautājumus iepriekš, lai konferences laikā uz tiem saņemtu ekspertu atbildes. Dalības maksa: 12 EUR; RSU studentiem un rezidentiem, uzrādot studējošā apliecību, dalība bez maksas. Ārstniecības personām par dalību konferencē tiks piešķirti tālākizglītības punkti.

Pasākuma norises vieta – RSU aula Dzirciema ielā 16. Plašāk par konferenci: https://www.rsu.lv/notikumi/konference-hivaids-mediciniskie…

Papildu informācijai