Ziņas

Kopš 2017. gada mērot Latvijas augstskolu reputāciju, pētījumu kompānija Kantar ik gadu novērojusi nelielu pieaugumu pozitīvam Latvijas jauniešu vērtējumam pašmāju augstākajai izglītībai. Tās ir būtiskas ziņas laikā, kad daudzi jaunieši apsver studijas ārvalstīs. Tikmēr Rīgas Stradiņa universitāte (RSU), kas jau trešo gadu pēc kārtas Kantar veiktajā Latvijas augstskolu reputācijas topā ir atzīta par līderi, par Latvijas vidusskolu absolventu aizplūšanu nevar sūdzēties – pērn vietējo un ārvalstu studentu skaits palielinājās par 11 %.

Šā gada pavasarī veiktajā pētījumā tika izvērtēta gan Latvijas augstākās izglītības sfēras kopējā reputācija, gan deviņu augstskolu reputācija, turklāt tā mērīta kā plašā 15–60 gadus vecu iedzīvotāju grupā, tā arī jauniešu (15–26 gadi) mērķauditorijā. Pēc būtiska RSU reputācijas indeksa kāpuma pērn (no 69 līdz 73 indeksa punktiem) šogad RSU saņēma 74 punktus un savu vietu reputācijas topā ir saglabājusi.

“Spēcīgs augstskolas tēls ir mūsu jaudīgās komandas ilgtermiņa darba rezultāts. Prieks, ka tie aspekti, kas ilgus gadus bijuši mūsu stratēģisko mērķu centrā – kvalitatīva izglītība, starptautiska vide, darba tirgū novērtētas zināšanas – ir arī tie, kurus atzīmējuši un novērtējuši pētījuma dalībnieki,” norāda RSU rektors profesors Aigars Pētersons. Kā akcentē rektors, augstskolai ir īpašs gandarījums augstskolai par novērtējumu no jauniešu puses. RSU reputācija 15–26 gadus jaunu cilvēku vidū šogad sasniedz 81 indeksa punktu, kas ir par trīs indeksa punktiem vairāk nekā pērn. Nozares vidējais rādītājs šajā mērķauditorijā ir 61 punkts.

Pētījums par augstskolu reputāciju Latvijā tika veikts no 2019. gada martā un aprīlī. Telefoninterviju (CATI) veidā visā Latvijā tika aptaujāti 1018 Latvijas iedzīvotāji.