Preses relīzes

Jau trešo gadu pēc kārtas Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) ir stabili noturējusi savas pozīcijas 801.–1000. vietu grupā starptautiskajā pasaules universitāšu reitingā QS World University Rankings 2021. Neskatoties uz nemainīgo vietu kopējā reitinga sarakstā, saskaņā ar QS datiem RSU ik gadu ir spējusi uzlabot savu sniegumu.

Visaugstāk ir novērtēta RSU spēja piesaistīt ārvalstu studentus. Tas ir viens no sešiem universitāti raksturojošiem QS World University Rankings rādītājiem.

Ārvalstu studentu īpatsvara rādītājs RSU ir tādā līmenī, kas šajā individuālajā kategorijā ļāvis sasniegt 168. vietu pasaules mērogā. Snieguma rādītāji uzlabojušies arī ārvalstu akadēmiskā personāla īpatsvara pieauguma un darba devēju reputācijas novērtējumā.

Vairāk informācijas par RSU rādītājiem skatāmas QS reitingā šeit: https://www.topuniversities.com/universities/riga-stradins-…

Tāpat kā iepriekšējā gadā arī šogad QS pasaules universitāšu reitingā ir iekļautas tikai trīs universitātes no Latvijas – RSU, kā arī Rīgas Tehniskā universitāte un Latvijas Universitāte. Kopumā šogad reitingā tika iekļautas 1002 pasaules labākās universitātes no 93 valstīm.

QS World University Rankings ir atpazīstamākais no augstākās izglītības nozares kompānijas QS reitingiem globālā mērogā, kurā ik gadu tiek ieļautas pasaules labākās universitātes. Rudenī klajā nāks vēl viens no QS reitingiem QS EECA, kurā tiks publicēts reģionā labāko universitāšu saraksts.

Papildu informācijai