Komunikācija un mediji

Labs kino, turklāt bagātināts ar jomas profesionāļu ekspreslekciju, kalpo kā izcils izglītojošs instruments – ar šādu pārliecību Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) 14. oktobrī startēja tematiski veidots filmu lekciju cikls Kino laboratorija.

kino-laboratorija.jpg

RSU docētājas, kinokritiķes un Nacionālā kino centra direktores Ditas Rietumas izlolotais projekts tapis ar ASV vēstniecības Latvijā atbalstu. Lekciju ciklu atklāja ASV neatkarīgā kino klasiķa Gasa van Santa 1995. gada filma To Die For (Par katru cenu) ar Nikolu Kidmenu galvenajā lomā.

Ikvienu lekciju ciklā Kino laboratorija ievadīs jomas ekspertu lekcija par filmā skarto problemātiku. Kriminālkomēdiju Par katru cenu par naivo, slavaskāres mākto žurnālisti Sjūzenu Stounu komentēja RSU Komunikācijas fakultātes dekāne profesore Anda Rožukalne un docētāja Dita Rietuma. “Filma runā par fenomenu, kas mūsdienās rada tīmekļa influenceru un balsta klikšķu biznesa domāšanu. No ikdienišķu, sīku notikumu atspoguļojuma filma pārvēršas drāmā, kuras dalībnieki nemana, kā skrējienā pēc ietekmes un slavas salūzt viņu likteņi,” pastāstīja D. Rietuma.

Šogad kopumā Kino laboratorijā paredzēts izrādīt astoņas filmas, kuru uzmanības centrā ir mediji. Kino ir viens no visjaudīgākajiem masu komunikācijas līdzekļiem, taču tā attīstības gaitā kino veidotāji ir pievērsuši lielu uzmanību arī citiem medijiem – presei, TV, sociālajiem tīkliem, to attīstības dinamikai, tam kā mediji ietekmē sabiedrību un arī vēstures gaitu.

Projektu īsteno RSU Komunikācijas studiju katedra, pateicoties ASV vēstniecības Latvijā atbalstam un sadarbojoties ar Nodibinājumu Kinoskola.

Kino laboratorijas norise RSU aulā Dzirciema ielā 16 paredzēta no plkst. 17.00 līdz 20.00. Iepriekšēja reģistrācija nav nepieciešama. Filmas tiek demonstrētas oriģinālvalodā.
Nākamā cikla nodarbība – 28. oktobrī plkst. 17.00.