Pārlekt uz galveno saturu
Attīstība
Atzinība

Ceturtdien, 17. septembrī, noslēdzās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Latvijas Riteņbraucēju apvienības un projekta Gudrais pilsētnieks kopīgi rīkotais konkurss Draudzīgs velosipēdistam, kurā Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) saņēma augstāko apbalvojumu – Draudzīgs velosipēdistam 2015 kvalitātes zīmi ar trīs augšup pavērstiem īkšķiem. RSU ir vienīgā augstskola Latvijā, kas saņēmusi tik augstu velodraugu novērtējumu.

velo-novietne-dzirciema-iela-lead.jpg

Viena no velo novietnēm RSU centrālajā ēkā Dzirciema ielā 16.

Būdama mūsdienīga, studentiem un videi draudzīga augstskola, RSU ir ieguldījusi lielus līdzekļus, lai nodrošinātu RSU studentu un darbinieku vēlmi pārvietoties ar velosipēdu. 

Pagājušajā gadā pie dienesta viesnīcām Mārupes ielā 17/17a tika ierīkota slēgta un apsargāta novietne 40 velosipēdiem, ko lielā pieprasījuma dēļ ir plānots palielināt līdz 80 vietām. Pie RSU galvenās ēkas Dzirciema ielā 16 ir izveidotas novietnes apmēram 80 velosipēdiem – ar videonovērošanu, turklāt daļa no tām atrodas zem nojumes. Arī šīs novietnes plānots paplašināt. 
Pašreiz tiek slēgti līgumi par novietņu izveidi Anniņmuižas bulvārī 26a, Rātsupītes ielā 5 un Kronvalda bulvārī 9, kur atrodas RSU strūktūrvienības.

draudzigs-velosipedistam-atziniba-17092015.jpg

Otrais no kreisās: RSU Infrastruktūras direktors Ronalds Neimanis, saņemot konkursa "Draudzīgs velosipēdistam" augstāko apbalvojumu.

Konkursa Draudzīgs velosipēdistam mērķis ir popularizēt labās prakses piemērus un veicināt kvalitatīvu velonovietņu izvietošanu un velokultūras attīstību visā Latvijā. Konkursa noslēgumā apbalvojumus par ieguldījumu velokultūras veicināšanā un infrastruktūras attīstīšanā, publiskās vietās uzstādot kvalitatīvas velonovietnes un ieviešot citus riteņbraucējiem draudzīgus risinājumus, saņēma 26 laureāti – uzņēmumi, pašvaldības un organizācijas. Konkursa laureātiem izsniegtās trīs veidu kvalitātes zīmes palīdzēs riteņbraucējiem visā Latvijā identificēt velosipēdu novietņu drošību. Visdrošākās novietnes tiks apzīmētas ar trīs augšup pavērstiem īkšķiem, bet mazāk drošas ar diviem un vienu īkšķi.

Konkurss tiek īstenots Eiropas Komisijas iniciētajā kampaņā Pārvietojies gudri jeb Do the right mix.