Preses relīzes

Šodien, 6. decembrī, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) Latvijas Ilgstpējīgas pārvaldības balvas 2023 pasniegšanas ceremonijā Latvijas Bankā saņēma īpašo balvu par izaugsmi, jo sekmējusi attīstību ilgtspējīgas pārvaldības un izaugsmes jautājumos, kā arī ir pilnveidojusi korporatīvo pārvaldību un nodrošinājusi, ka universitātes darbībā tiek ievērotas iepriekš definētās vērtības. Šajā pasākumā godināja Latvijas uzņēmumus, kas apliecinājuši savu izcilību balvas nominācijās, kā arī diskutēja par ilgtspējīgu pārvaldību un dažādiem tās aspektiem.

Balvu ir izveidojusi Latvijas Banka un Korporatīvās pārvaldības konsultatīvā padome. Tās pasniegšanas mērķis ir stiprināt Latvijas uzņēmumu ilgtspēju un veicināt Latvijas Korporatīvās pārvaldības kodeksa praktisko ieviešanu Latvijas uzņēmumos, veicinot uzņēmumu darbības efektivitāti un ilgtermiņa vērtības pieaugumu, kā arī sniegt publisku pozitīvu novērtējumu uzņēmumiem ar ilgtspējīgu pārvaldības modeli.

“Esam gandarīti, ka mūsu neatlaidīgais darbs augstskolas efektīvas pārvaldības izveidē ir novērtēts,” uzsvēra RSU rektors prof. Aigars Pētersons. “Liels darbs ir ieguldīts mūsu attīstībā – esam augstākās izglītības eksporta līderis ne tikai Baltijā, bet arī Ziemeļeiropā, mums ir vairāk nekā desmit ārvalstu studentu izglītības centri vairākās valstīs un modernas studiju programmas, kā arī esam ceļā uz augsta līmeņa zinātnes universitātes statusu. Sasniegtais nebūtu iespējams bez RSU padomes, Senāta, Satversmes sapulces, Studējošo padomes un citu kolēģu darba.”

Pasniedzot balvu RSU, Latvijas Bankas padomes locekle un Korporatīvās pārvaldības konsultatīvās padomes locekle Kristīne Černaja-Mežmale akcentēja: “Mēs redzam to pozitīvo ietekmi, ko dod RSU padomes klātesamība augstskolas attīstībā un stratēģiskā virzībā. Izglītība, rūpes par sabiedrību, zinātne ir mūsu nākotne un bez izglītotas sabiedrības mēs nevaram dzīvot attīstītā, drošā un labklājīgā valstī.”

Latvijas Ilgtspējīgas pārvaldības balva tika piešķirta četrās nominācijās, kā arī  vienā īpašajā nominācijā par izaugsmi, kur balvu ieguva RSU.

Nominācijā "Dažādība un vienlīdzīgas iespējas" balvu saņēma Lidl Latvija SIA, jo uzņēmums ir apliecinājis rūpes par savu darbinieku labbūtību un iekļaujošu darba vidi, kurā darbinieks ir prioritāte un izaugsme tiek sekmēta dažādos veidos. Uzņēmums veicina taisnīgas darba vides veidošanos, apzinoties, ka šāda pieeja ir atslēga veiksmīgai un ilgtspējīgai uzņēmuma darbībai.

Nominācijā "Padomes stratēģiskā iesaiste" balvu saņēma SIA Rīgas namu pārvaldnieks, jo padome ir demonstrējusi aktīvu iesaisti uzņēmuma izaugsmē, nosakot ambiciozus un tālredzīgus stratēģiskos mērķus. Uzņēmuma padome ir nodrošinājusi noturīgu un pārdomātu krīzes vadību un pieņemto lēmumu komunikāciju uzņēmumā, kā arī sistemātiski pievērš uzmanību ilgtspējīgas attīstības un korporatīvās pārvaldības jautājumiem.

Par labāko nominācijā "Atbildīga sadarbība ar partneriem" tika atzīta SIA Kalve Coffee. Uzņēmums ir noteicis ilgtspējības mērķus un attīsta tādu sadarbību, kas veido ilgtspējīgas piegādes ķēdes, tādējādi veicinot vides saglabāšanu, sociālo atbildību un ilgtermiņa uzņēmējdarbības noturību. Šī pieeja ne tikai atbilst ētikas un vides principiem, bet arī reaģē uz patērētāju un investoru augošo pieprasījumu pēc ilgtspējīgākas uzņēmējdarbības prakses.

Nominācijā "Iesaistīto pušu vadības praktiķis" balvu saņēma SIA Rīgas ūdens, jo uzņēmums ir definējis iesaistītās puses un nodrošinājis mērķtiecīgus pasākumus to iesaistē. Neraugoties uz darbības jomas izaicinājumiem, tam ir izdevies būtiski stiprināt attiecības ar iesaistītajām pusēm, nodrošinot labu uzņēmuma reputāciju un veiksmīgu turpmāko izaugsmi.

Šogad balva tika pasniegta trešo reizi un, lai pielāgotos pasaules tendencēm un prioritātēm, iepriekš pazīstamā Korporatīvās pārvaldības balva kļuvusi par Ilgtspējīgas pārvaldības balvu. Latvijas Ilgtspējīgas pārvaldības balvai 2023 tika iesniegti 28 pieteikumi, kurus izvērtēja Korporatīvās pārvaldības konsultatīvās padomes locekļi. Diskusija par ilgtspējīgas pārvaldības aspektiem un balvu pasniegšanas ceremonija pulcēja Latvijas lielāko uzņēmumu vadītājus un dažādu nozaru ekspertus, kuriem rūp laba pārvaldība un ilgtspējīga attīstība.

Papildu informācijai