Starptautiskā sadarbība

No 8. līdz 12. aprīlim RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžā NordPlus programmas projektā Muddie – Multiprofessional Digital Developer notiks starptautiskās mācības Digitālā pakalpojuma attīstības un informācijas vadība veselības aprūpē (Digital Service Development and Information Management in Health and Welfare Service Course). Nedēļas garumā intensīvajās mācībās piedalīsies informācijas tehnoloģiju, dizaina un veselības aprūpes jomu profesionāļi, pasniedzēji, studenti, uzņēmumu pārstāvji no Somijas, Igaunijas un Latvijas.

Studenti tiks sadalīti vairākās grupās un nedēļas garumā strādās pie konkrēta projekta konkrētam Latvijas uzņēmumam, kas saistīts ar digitālā pakalpojuma ieviešanu vai uzlabošanu veselības aprūpē, izmantojot dizaina domāšanas metodes.

Šajā nedēļā tiks lasītas vieslekcijas un organizētas praktiskās nodarbības par dizaina domāšanas metodi un tās realizāciju veselības aprūpē. RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas direktora vietniece akadēmiskajā un pētniecības darbā Sanita Litiņa atzīst: ""Pakalpojuma dizains" Latvijā ir jauns jēdziens, lai gan pasaulē par tā būtisko nozīmi veselības aprūpē tiek runāts jau sen. Dizaina domāšana nav tikai metode, bet arī attieksme, ar kādu tiek radīti kvalitatīvi pakalpojumi."

Mācībās piedalīsies sešas sadarbības augstskolas: RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledža, Tartu Veselības aprūpes koledža (Tartu Health Care College), Laurea Lietišķo zinātņu universitāte (Laurea University of Applied Sciences), Arcada Lietišķo zinātņu universitāte (Arcada University of Applied Sciences), Haaga-Helia Lietišķo zinātņu universitāte (Haaga-Helia University of Applied Sciences) un Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas Kultūras koledža.

Mācības sāksies ar atklāšanas pasākumu 8. aprīlī no plkst. 10.00 līdz 13.00, kurā piedalīsies pārstāvji no Anatomy Next, TET, DigiBrand, CastPrint, Veselības centra 4, Blue Bridge un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta.

Līdz ar šīm mācībām RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžā gaidāms arī projekta Muddie – Multiprofessional Digital Developer noslēgums, jo trīs gadu garumā projekta ietvaros starptautiskās mācības ir notikušas arī parējās sadarbības augstskolās Somijā un Igaunijā.