Preses relīzes

Kamēr maģistrantūras un doktorantūras līmenī jauno studentu uzņemšana Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) vēl turpinās, pamatstudiju programmās visas 592 valsts piešķirtās budžeta vietas augstskola ir sekmīgi aizpildījusi. Līdz ar pēdējiem noslēgtajiem studiju līgumiem kopš piektdienas, 20. jūlija, brīvu vietu vairs nav arī maksas studijās veselības aprūpes programmās. Studiju līgumu slēgšana vēl turpinās atsevišķās Eiropas studiju fakultātes, Juridiskās fakultātes un Komunikācijas fakultātes programmās.

Kopumā vēlmi studēt RSU šovasar pauda par 15 % vairāk reflektantu nekā pērn – 1900 personas iesniedza 5214 pieteikumus studijām kādā no RSU pamatstudiju programmām. Vislielākais konkurss šogad bija studiju programmās Uzturs (14,8 pieteikumi uz vienu vietu), Fizioterapija (10), Ortozēšana - protezēšana (9,3) un Ergoterapija (7,3). Nemainīga interese ir par studiju programmām Farmācija un Zobārstniecība. Savukārt studiju programma Medicīna, kas jau ierasti ir populāra, šovasar RSU sagādāja tīkamu pārsteigumu – tajā saņemti 1026 pieteikumi, kas ir pēdējo astoņu gadu rekords.

Savukārt no sociālo zinātņu studiju programmām vispopulārākās šogad ir Psiholoģija (5,6), Žurnālistika (4,1), Sabiedriskās attiecības (3,8), Starptautiskais mārketings un reklāma (3,6), kā arī Starptautiskais bizness un ilgtspējīga ekonomika (3,5).

Patlaban vēl iespējams pieteikties pamatstudijām atsevišķās sociālo zinātņu studiju programmās. Tikmēr maģistra un doktora studiju programmām turpinās dokumentu pieņemšana – topošie maģistranti pieteikumus var iesniegt līdz 14. augustam, bet doktoranti – līdz 17. augustam.

Kopumā RSU deviņās fakultātēs – gan veselības aprūpes, gan šogad divdesmitgades jubileju svinošajā sociālo zinātņu jomā – iespējams studēt 68 studiju programmās. Izmantojot potenciālu, ko sniedz RSU vēsturiski spēcīgi attīstītās veselības aprūpes studijas, RSU Komunikācijas fakultātē un Eiropas studiju fakultātē šogad radītas divas jaunas programmas: pagaidām licencēšanas procesā esošā starpdisciplinārā maģistra studiju programma Veselības komunikācija, kā arī jaunā doktorantūras studiju programma Vadībzinātne, kur iespējams specializēties veselības vadības jomā.

Papildu informācijai