Sociālais darbs
Darbiniekiem
Starptautiskā sadarbība

No 25. līdz 29. aprīlim Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notiek Nordplus projekta Dziedinošā daba (2019–2023) intensīvs, starpdisciplinārs lekciju un praktiskās izpētes kurss Sociālā kohēzija un pilsētas dārzi, kurā piedalās studenti no RSU, dažādām Lietuvas, Igaunijas un Somijas augstskolām.

Dziedinošās dabas koncepcija tiek pētīta un ieviesta studiju procesā kā viena no inovatīvām un pievilcīgām pieejām, kur dabas elementi tiek izmantoti veselību un dzīves kvalitāti veicinošās intervencēs, strādājot veselības un sociālās aprūpes jomā ar dažādām pacientu / klientu grupām: cilvēkiem ar garīgajiem traucējumiem, bērniem ar mācīšanās traucējumiem, depresijas un izdegšanas gadījumos u. c.

Studenti piedalās lekcijās un semināros par ilgtspējīgas sabiedrības nozīmību Ziemeļeiropā, sociālās kohēzijas nozīmību kopienās, “zaļās” ekonomikas un sociālās uzņēmējdarbības aspektiem, kā arī par pilsētu parku, dārzu un netradicionālu kopienas dārzu izveides sociālpsiholoģiskajiem aspektiem. Turklāt studentiem būs iespēja iepazīt digitālās vizualizācijas programmu un izmantot to savu pētniecisko darbu izstrādē.

Lai izpētītu sociālo kohēziju un kopienas zaļo attīstību, studenti dosies vizītēs uz Agroresursu un ekonomikas institūtu, Sporta pils dārziem, Arkādijas parku un Bērnu un jauniešu atbalsta centru. Studentu pētniecisko darbu, kas tapuši projektā, prezentācijas notiks piektdien, 29. aprīlī. Interesenti laipni aicināti piedalīties aizstāvēšanā.

Par dalību šajā starptautiskajā projektā studenti saņems sertifikātu par trīs ECTS (Eiropas Kredītu pārneses sistēmas) kredītpunktiem.

Projekta koordinatori pateicas iesaistītajām institūcijām (RSU Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātei, Agroresursu un ekonomikas institūtam, Sporta pils dārziem, Rīgas mežiem, Rīgas pašvaldības bērnu un jauniešu centram Imanta un Jaunatnes atbalsta centram) par atsaucību un atbalstu projekta īstenošanā.