Rezidentūra

Piektdien, 29. septembrī, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) aulā plkst. 12.00 notiks Tālākizglītības fakultātes rezidentu izlaidums. Šogad RSU absolvēs 97 rezidenti 34 dažādās specialitātēs, apakšspecialitātēs un papildspecialitātēs. Plānots, ka jaunos ārstus sveiks arī veselības ministre Anda Čakša. Pasākumā uzstāsies dziedātāja Katrīna Gupalo, pianists Andrejs Osokins un ērģelniece Inese Paiča.

Absolventu vidū visvairāk ir internista specialitāti ieguvušo jauno ārstu – 11, kā arī pediatru (10) un ģimenes ārstu (7).

2017./ 2018. akadēmiskajā gadā studiju programmas Rezidentūra medicīnā pamatspecialitātēs un ar zobārstniecību saistītās apakšspecialitātēs konkurss bija vidēji 2,5 pretendenti uz vienu budžeta vietu. Vispieprasītākās specialitātes bija fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts (deviņi cilvēki uz vietu), internists (seši cilvēki uz vietu) un radiologs diagnosts (pieci cilvēki uz vietu). Plānots, ka kopumā studijas rezidentūrā šogad sāks 173 rezidenti, no tiem 126 studēs budžeta vietā.

Pašlaik RSU rezidentūrā studē 600 jauno speciālistu. Studējošie sāk rezidentūru pēc pamatizglītības iegūšanas medicīnā, un studiju ilgums tajā ilgst no viena līdz sešiem gadiem atkarībā no izvēlētās specialitātes. Sekmīgi absolvējot rezidentūru, tiek piešķirta speciālista kvalifikācija, kas jaunajiem profesionāļiem ļauj strādāt kā patstāvīgi praktizējošiem ārstiem.