18. aprīlī Rīgas Stradiņa universitātes Studējošo pašpārvalde (RSU SP) aicināja savas augstskolas studentus, SP vecbiedrus, draugus no citām augstskolām, atbalstītājus un arī universitātes vadību atzīmēt savu divdesmit otro darbošanās gadadienu. Pasākuma oficiālās daļas laikā tika pasniegta arī SP Gada balva Zelta pakavs sešās kategorijās. Nominantus izvirzīja un par tiem balsoja RSU studējošie, SP valde un padome.

• Gada pakavs tiek pasniegts par aktivitāti, notikumu vai pasākumu, kurš ir pozitīvi ietekmējis RSU studējošos, veicinājis RSU SP atpazīstamību attiecīgajā periodā, izglītojis studējošos, paaugstinājis studentu pārstāvju kompetences.
  • Ar nominācijas Gada draugs tiek izteikta pateicība personai, citai pašpārvaldei vai uzņēmumam, kurš ir atbalstījis un pozitīvi ietekmējis RSU SP tēlu un darbību.
  • Gada izaugsme atzīmē ievērojamu SP aktīvista, Padomes biedra, Valdes locekļa izaugsmi gada laikā, kas ir nozīmīgs pavērsiens RSU studējošajiem.
  • Gada atbalstītāja balva tiek pasniegta juridiskai vai fiziskai personai, kura šī gada laikā ir materiāli atbalstījusi RSU SP organizētos pasākumus.
  • Gada ķeza iezīmē situāciju vai notikumu, kas ir negatīvi ietekmējis RSU SP, studējošos vai ar augstāko izglītību saistītos jautājumos.
  • Balvu Gada kleperis iegūst RSU SP vecbiedrs, kurš gada laikā devis vislielāko ieguldījumu RSU SP attīstībā, RSU studējošajiem.

sp-gada-balva-2015.jpg

1993. gada 19. aprīlī Rīgas Stradiņa universitātē (tolaik – Latvijas Medicīnas akadēmijā) tika dibināta Studējošo pašpārvalde! Kopš tā organizācija palīdz universitātei un tās studējošo labklājībai augt un attīstīties, jau 22 gadus tā aizstāvam studējošo intereses un palīdz cilvēkiem pilnveidot sevi. Pašā sākumā pašpārvaldē darbojās tikai trīs cilvēki, savukārt tagad RSU studējošo pārstāvniecības tīkls plešas līdz ar studiju gada vecākajiem, fakultātes domniekiem, Padomi, senatoriem u. c. aktīviem pārstāvjiem.

Šogad svētki tika rīkoti skaistā Spīķeru kafejnīcā Cafe DALI, visa vakara garumā uzņemot ap 250 apmeklētāju. Ar savu klātbūtni un skaistiem sveicieniem pašpārvaldi pagodināja prof. Tatjana Koķe, prof. Māra Pilmane, kura pat uzdāvināja lielu, paštaisītu kūku, kā arī RSU Padomnieku konventa priekšsēdētājs Dins Šmits. Tāpat apsveikt arī nāca citu augstskolu pārstāvji, Latvijas Studentu apvienības un Latvijas Medicīnas studentu asociācijas pārstāvji. Viesiem muzikālo baudījumu pasākuma laikā sniedza Mārtiņš Vaivads ar ģitārspēli un RSU jauktais koris Rīga, savukārt neoficiālajā daļā – jaunā indie un alternatīvā roka grupa The Loudstones un Dj Rūdolfs Beitāns. Viesiem svētki turpinājās līdz pat vēlai naktij, dejojot un dziedot līdzi dziesmām.

Studējošo pašpārvalde ir pateicīga par mīļiem vārdiem, atbalstu un patiesi oriģinālām dāvanām un sveicieniem, kas noteikti motivēs nodrošināt vēl divdesmit divus izaugsmes gadus!