Konferences, semināri
Pētniecība
COVID-19

Pandēmijā sagaidot jau trešo pavasari, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) aicina zinātnieku kopienu, praktiķus, studentus, valsts, nevalstisko organizāciju, kā arī industrijas pārstāvjus uz RSU starptautisko Covid-19 konferenci Ietekme, inovācijas un plānošana (RSU International Covid-19 Conference Impact, Innovations and Planning). Konference notiks 28. un 29. aprīlī tiešsaistē, un tajā iecerēts analizēt ne vien medicīniskos un sabiedrības veselības, bet arī komunikācijas, juridiskos, tehnoloģiju un citus aspektus.

Dalība konferencē ir bezmaksas, un reģistrēties būs iespējams, sākot no 8. marta.

Šī pandēmija ir nozīmīgākā sabiedrības veselības ārkārtas situācija 21. gadsimtā. Tā ne tikai ir kļuvusi par draudu mūsu fiziskajai un garīgajai veselībai, bet arī ietekmējusi dzīvesveidu, to, kā domājam, strādājam un pārvietojamies.

aigars_petersons-griezta.jpg

Pasaule piedzīvoja ārkārtēju spiedienu visās darbības jomās, turklāt to izjuta ne tikai zinātnieki, sabiedrības veselības speciālisti un mediķi, bet katrs sabiedrības loceklis. Pandēmija pierādīja, ka mums jāmaina pieeja un jādomā daudz plašāk – jābūt inovatīviem un jāsastrādājas ar citām disciplīnām, piedāvājot starpdisciplinārus risinājumus kompleksām problēmām. Mūsdienās atbildes arvien biežāk var atrast tur, kur krustojas vismaz divas nozares.

Prof. Aigars Pētersons, RSU rektors, konferences prezidents

Kā ieskicē konferences organizācijas komitejas vadītāja RSU zinātņu prorektore Agrita Kiopa, divu dienu pasākums vienos ekspertus no Pasaules Veselības organizācijas, Roberta Koha institūta Vācijā, Londonas Universitātes koledžas u. c. Izvērstā programma aptver plenārsēdes, stenda referātu prezentēšanu, paneļdiskusijas medicīnas un veselības aprūpes jomā, kā arī virkni plašākai publikai saistošu debašu, kurās piedalīsies medicīnas vēsturnieki, sociālie psihologi, kognitīvo zinātņu eksperti, politologi, sociālantropologi, komunikācijas un citi speciālisti.

Klīniskās medicīnas jomā iecerēts skatīt gan Covid-19 riska faktorus, vakcīnas, vīrusa pārnešanu, klīniskās pazīmes, diagnostisko testēšanu, vizuālo diagnostiku, imūnās atbildes reakcijas, ārstēšanu un farmaceitisko profilaksi, ieilgušo Covid-19 un citus jautājumus. Tikmēr sabiedrības veselības jomā tiks vērtētas nākotnes paradigmas, Covid-19 epidemioloģiskā situācija, ietekme uz sabiedrības veselību un stratēģijas infekcijas ierobežošanai, riska grupas, piemēram, personas ar hroniskām saslimšanām, grūtnieces, bērni, pusaudži un seniori, komunikācija un infodēmija, veselības jomas digitalizācija, darbaspēks veselības aprūpes jomā, psihiskā veselība, modelēšana un bioinformātika, profilakse u. c.

Uzsverot konferences starpdisciplināro raksturu, tās zinātniskajā komitejā pārstāvētas dažādas jomas: infektoloģija, pediatrija, iekšķīgās slimības, ģimenes medicīna, sabiedrības veselība, komunikācijas zinātne un sociālā antropoloģija. Prof. Aivara Lejnieka vadībā komitejā darbojas prorektors prof. Guntis Bahs, asoc. prof. Anda Ķīvīte-Urtāne, prof. Ilze Konrāde, asoc. prof. Jana Pavāre, lekt. Kārlis Rācenis, prof. Anda Rožukalne, asoc. prof. Klāvs Sedlenieks, prof. Ludmila Vīksna un asoc. prof. Dace Zavadska.

Konferences sadarbības partneri ir virkne zinātnes institūtu, klīniku, laboratoriju un uzņēmumu: Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, Bērnu klīniskā universitātes slimnīca, Ģimenes vakcinācijas centrs, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs, LU Datorikas fakultātes medicīnas tehnoloģiju platforma DF LAB, Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā, jaunuzņēmums Longenesis un citi.

Konferences oficiālā norises valoda – latviešu, pēc vajadzības nodrošinot sinhrono tulkojumu angļu un latviešu valodā.

Dalība konferencē nodrošinās astoņus tālākizglītības punktus dienā. Patlaban visaktīvāk pieteikties aicināti pētnieki, kuri plāno prezentēt savu veikumu stenda referātu sekcijā. Stenda referāti (tēzes nav nepieciešamas) tiks gaidīti līdz 31. martam, un tos, kurus vērtēšanas komisija akceptēs, tiks izvietoti virtuālajā konferences platformā diskusijai un izvērtēšanai. Labāko stenda referātu autori tiks pie apmaksātām publikācijām starptautiski citētajā žurnālā Medicina (Kauņa, Lietuva) un Latvijas Zinātņu akadēmijas žurnālā LZA Vēstis.

rsu_zinatnes_nedela_2022_fb_event_lv_1200x628.jpg