Attīstība
Ziņas

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Stomatoloģijas institūtā trešdien, 22. februārī, atklāja paplašināto RSU Zobārstniecības fakultātes Studentu klīniku, kā arī institūta Terapeitiskās stomatoloģijas klīnikas Bērnu nodaļu, ieguldot pārbūves darbos teju 600 000 eiro. Jaunajās telpās ir uzstādītas papildu zobārstniecības darba vietas un paplašināts pieejamo pakalpojumu klāsts, kā arī modernizēta infrastruktūra. Atklāšanas pasākumā piedalījās veselības ministre Anda Čakša, RSU rektors prof. Jānis Gardovskis un RSU Stomatoloģijas institūta valdes priekšsēdētāja prof. Ilga Urtāne.

zobarstu-studentu-klinikas-atklasana-00.jpg

Atklājot jaunās telpas, veselības ministre Anda Čakša izteica gandarījumu, ka šāds RSU un RSU Stomatoloģijas institūta kopdarbs ir īstenots zobārstniecības izglītības un it sevišķi bērnu zobārstniecības atbalstam Latvijā, kas ir sevišķi būtiski pašreizējo nepietiekamo veselības nozares finansējuma apstākļos. RSU rektors prof. Jānis Gardovskis uzsvēra, ka Studentu klīnikas un Bērnu nodaļas paplašināšana ir kā sociāls, nevis komerciāls projekts, kas kalpos kā bāze praktiskās pieredzes iegūšanai jaunajiem zobārstniecības speciālistiem, kā arī nodrošinās mūsdienīgu pieeju mazo pacientu ārstēšanai.

zobarstu-studentu-klinikas-atklasana-01.jpg

Uz Studentu klīnikas jaunajām telpām 220 m2 platībā (iepriekš 52,3 m2) ir pārcelta Studentu bērnu zobārstniecības klīnika ar četrām zobārstniecības iekārtām, kā arī papildus izveidota Studentu klīnika pieaugušajiem pacientiem ar astoņām jaunām un četrām atjaunotām zobārstniecības iekārtām. Šeit topošie zobārsti speciālistu uzraudzībā strādās ar pacientiem, praksē izmantojot iegūtās zināšanas un iemaņas. Papildus ir izbūvēta semināru telpa, kas atvieglos studentu mācību darba organizāciju.

RSU Stomatoloģijas klīnikas valdes priekšsēdētāja un Zobārstniecības fakultātes dekāne prof. Ilga Urtāne uzsver: "Studentu klīnikā pieaugušajiem, sākot ar 2017./2018. mācību gadu, plānojam ieviest kompleksu un integrētu pieeju studentu pacientu problēmu risināšanā. Ierodoties vizītē pie studenta, pacients saņems visa veida zobārstniecības pakalpojumus vienuviet – zobu labošanu, protezēšanu, smaganu ārstēšanu, kā arī palīdzību citu stomatoloģisku saslimšanu ārstēšanā. Pacientam vairs nebūs jāpierakstās pie vairākiem speciālistiem dažādos laikos un vietās."

zobarstu-studentu-klinikas-atklasana-02.jpg

RSU Stomatoloģijas institūta Terapeitiskās stomatoloģijas klīnikas Bērnu nodaļa ir izvietota jaunās telpās 340 m2 platībā ar atsevišķu reģistratūru, kas atvieglos pacientu apkalpošanu klātienē. Nodaļa ir papildināta ar jaunām darba vietām, ir izveidotas arī divas zobu higiēnista darba vietas, kā arī ierīkoti divi narkozes kabineti, kur mazajiem pacientiem tiks veikta zobu labošana narkozē. Līdz šim zobu labošanai narkozē bija pieejams tikai viens kabinets.

RSU Zobu terapijas un mutes veselības katedras un RSU Stomatoloģijas institūta Terapeitiskās stomatoloģijas klīnikas vadītāja prof. Anda Brinkmane, kuras pārziņā ir arī Studentu klīnika un Bērnu nodaļa, atzīst, ka tikko izremontētās telpas un patīkamais interjers ļaus mazajiem pacientiem un viņu vecākiem justies ērtāk, turklāt jaunās telpas ļaus nākotnē attīstīt pasākumus un konsultācijas ģimenēm zobu veselības profilaksei. "Ir iecere organizēt izglītojošus kursus bērniem un vecākiem, kas mazajiem pacientiem rotaļu veidā sniegs iespēju iepazīt zobārsta darbu, kabinetu, izglītos par mutes dobuma higiēnu un mazinās bailes apmeklēt zobārstu," stāsta prof. Anda Brinkmane.