COVID-19

RSU Medicīnas fakultātes 6. kursa studente, kura vēlējās palikt anonīma, ir atsaukusies atbildīgo dienestu aicinājumam un pieteikusies, lai ar savām zināšanām un prasmēm palīdzētu koronovīrusa izraisītās slimības COVID-19 operatīvā diagnostikā. Viņa savus pienākumus veic mobilajos analīžu punktos – teltīs pie Latvijas Infektoloģijas centra un Biķernieku trases teritorijā.

“Es redzu, cik noslogoti pašlaik ir Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki. Papildu spēki tagad ir ļoti nepieciešami. Kā Medicīnas fakultātes 6. kursa studente varu palīdzēt, ievācot informāciju no pacientiem un aizpildot dokumentāciju un asistējot analīžu ņemšanā. Mani vienmēr ir interesējusi katastrofu medicīna, un šo ārkārtas situāciju varētu kā tādu klasificēt, tāpēc šī ir iespēja izmēģināt savus spēkus.

To, ka mēs – gan topošie, gan esošie mediķi – esam kolēģi, mācīja jau pirmajā kursā, bet kolēģi nepamet cits citu arī grūtos brīžos. Es noteikti neaicinu pievienoties tos, kuriem pašiem ir kādas veselības problēmas. Pirms lēmuma pieņemšanas ir jāizvērtē savas iespējas.

Šādā veidā palīdzot, es sniedzu atbalstu gan saviem kolēģiem, gan visai sabiedrībai kopumā – jo ātrāk mēs rīkosimies, jo iespējami ātrāk varēsim atgriezties ierastajā dzīves ritmā un turpināt katrs savus darbus.”

Kā iepriekš ziņoja NMPD, mobilie analīžu punkti tiek veidoti, lai pie pieaugošā izmeklējamo pacientu skaita būtiski nepagarinātos gaidīšanas laiks uz laboratorisko izmeklējumu veikšanu aizdomu gadījumos par saslimšanu ar COVID-19. Darbu šajos punktos nodrošina NMPD darbinieki, kā arī topošie mediķi – Rīgas Stradiņa universitātes un Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes pēdējo kursu studenti, kuri šim darbam pieteicās brīvprātīgi.

Pēdējo dienu laikā mediķi mobilajos punktos, NMPD mediķu brigādes un Centrālās laboratorijas speciālisti katru diennakti veic analīžu paraugu paņemšanu ap 300 pacientiem.