Lepojamies!
Atzinība
Darbiniekiem

Jurista Vārda 16. pētniecisko darbu konkursa apbalvošanas pasākumā 8. decembrī, klātesot konkursa dalībniekiem no trīs Latvijas augstskolām, žūrijas komisijas locekļiem un redakcijas pārstāvjiem, tika paziņoti sešu sekciju uzvarētāji, galvenās balvas ieguvējs, kā arī tika pasniegta Cerību balva.

Konkursam bija iesniegti 45 darbi, no kuriem 39 darbi sacentās konkursa vispārīgajā daļā, bet seši darbi pretendēja uz Frīdriha Georga fon Bunges Cerību balvu. Darbi konkursa vispārīgajā daļā tika vērtēti piecās sekcijās: krimināltiesību sekcijā, civiltiesību un administratīvo tiesību sekcijā, tiesību teorijas un vēstures sekcijā, starptautisko tiesību un Eiropas Savienības tiesību sekcijā, kā arī medicīnas tiesību sekcijā.

Augstāko novērtējumu medicīnas tiesību sekcijā ieguva RSU Juridiskās fakultātes studente Elza Timule ar darbu Telemedicīnas tiesiskais regulējums un īstenošanas problēmas Latvijas Republikā. Darba vadītājas: RSU docente, zvērinātā advokāte Karina Palkova un Juridiskās fakultātes absolvente, juriste Laura Šāberte.

Medicīnas tiesības ir salīdzinoši jauns, bet strauji attīstījies tiesībzinātņu atzars, kas aptver civiltiesību, krimināltiesību, starptautisko tiesību un citu tiesību zinātnes apakšnozaru normas un elementus. RSU, izmantojot savas priekšrocības – gan spēcīgo medicīnas, gan tiesībzinātņu studiju virzienu – mērķtiecīgi attīsta šo perspektīvo jomu.

“Medicīnas tiesības,” kā norāda docente Karina Palkova, “ir iezīmējušās kā RSU Juridiskās fakultātes specialitāte.”

Konkursanti pārstāvēja trīs augstskolas: RSU, Latvijas Universitāti un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju.

Konkursa uzvarētāji saņēma žurnāla Jurista Vārds abonementu 2022. gadam, kā arī žurnāla oficiālā izdevēja Latvijas Vēstnesis un Tiesu namu aģentūras dāvāto juridisko literatūru. Sekciju uzvarētāji saņēma balvas no attiecīgās sekcijas atbalstītājiem. Medicīnas tiesību sekciju atbalstīja ZAB Rode un partneri.