RSU studentes uzvar jauniešu fotokonkursā "Mūsu karogs" Pārlekt uz galveno saturu
Atzinība
Studentiem

9. novembrī Saeimas namā tika atklāta jauniešu fotokonkursa Mūsu karogs uzvarētāju darbu izstāde un tika sveikti fotodarbu autori, kā arī skolotāji, kuri mudinājuši savus audzēkņus piedalīties konkursā. Par konkursa uzvarētājiem tika atzīti desmit jaunieši, arī Rīgas Stradiņa universitātes studiju programmas Starptautiskās attiecības – Eiropas studijas 2. kursa studente Sindija Armanoviča un studiju programmas Žurnālistika 1. kursa studente Gita Pērkone.

Gatavojoties Lāčplēša dienai un Latvijas simtgadei, kā arī veicinot patriotismu un nacionālo apziņu, jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem bija aicināti piedalīties fotokonkursā. Tam varēja iesūtīt pašu uzņemtas fotogrāfijas, kurās attēlotas Latvijas karoga lietošanas tradīcijas ģimenē, skolā, pagastā, pilsētā, svinīgos pasākumos un valsts svētkos. Kopumā konkursam 88 autori bija iesūtījuši 58 darbus.

saeimas-fotokonkurss-musu-karogs-lead.jpg

Foto no Saeimas administrācijas arhīva

Atklājot izstādi, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (attēlā labajā pusē pie mikrofona) sacīja, ka fotokonkursa darbi ir iedvesmojoši un ar lielu patriotisma un Latvijas mīlestības devu un tos ar lepnumu var atklāt Saeimas namā. Jaunieši savos darbos uz Latvijas karogu ir paskatījušies gan ikdienas, gan arī nestandarta situācijās – spējuši to ieraudzīt pat rudens lapu krāsās. I. Mūrniece jauniešiem pateicās par piedalīšanos konkursā, kā arī vēlēja vienmēr domāt par mūsu sarkanbaltsarkano karogu.

Fotokonkursa uzvarētāji: Līga Arāja un Viktorija Hudjakova no Rīgas Stila un modes tehnikuma, Sindija Armanoviča un Gita Pērkone no Rīgas Stradiņa universitātes, Kristaps Bērziņš, kurš mācās Valdemārpils vidusskolā, Alisa Čudovska un Ralfs Nikolajs Ezergailis no Bērnu un jauniešu centra Rīgas Skolēnu pils fotopulciņa, Rīgas Itas Kozakēvičas Poļu vidusskolas skolēns Matīss Teodors Laiviņš, Rēzeknes tehnikuma audzēkne Laine Opule un Druvas vidusskolas skolniece Krista Gabriela Roba.

saeimas-fotokonkurss-musu-karogs02-lead.jpg

Foto no Saeimas administrācijas arhīva

Viesojoties Saeimā, jaunieši devās ekskursijā pa parlamentu, kā arī apmeklēja Saeimas Aizsardzības komisiju. Pēc viesošanās parlamentā konkursa uzvarētāji devās braucienā ar Jūras spēku patruļkuģi.

Konkursa uzvarētāju darbi

Foto izmantošanas noteikumi