Atzinība

1. decembrī, kas ir Pasaules AIDS diena, notika Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra organizētā konkursa Ideju kaujas Ar zināšanām pret HIV! fināls. Par konkursa uzvarētājām kļuva Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes studentes Ilona Rupā un Evita Važeņina.

Konkursa finālā piedalījās studenti no četrām Latvijas augstskolām – Rīgas Stradiņa universitātes, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas, Latvijas Universitātes un Rēzeknes Augstskolas.

Konkursu Ar zināšanām pret HIV Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs izsludināja ar mērķi veicināt sadarbību ar topošajiem speciālistiem dažādās nozarēs (veselības aprūpe un organizācija, ārstniecība, komunikācija un sabiedriskās attiecības, biznesa vadība u. c.), lai rastu inovatīvus risinājumus sabiedrības attieksmes maiņai par HIV kā nepareizu saslimšanu, informētības un izglītošanas veicināšanai par HIV profilaksi un agrīnas diagnostikas nozīmību.

HIV-rsu-lead.jpg

Vienlaikus pasākums iezīmēja arī Pasaules AIDS dienu, HIV un hepatīta testēšanas nedēļas noslēgumu un informatīvās kampaņas HIV nešķiro – tas attiecas arī uz Tevi! noslēgumu.

HIV infekcijas izplatība ir nozīmīga sabiedrības veselības problēma gan pasaules, gan Latvijas līmenī. Latvijā katru gadu ar HIV inficējas aptuveni 300 cilvēki, AIDS tiek diagnosticēts vidēji 130 cilvēkiem, bet vairāki tūkstoši nemaz nenojauš, ka ir HIV inficēti. Šie rādītāji Latviju ierindo to Eiropas Savienības valstu vidū, kur HIV infekcijas rādītāji vērtējami kā ļoti augsti.

Šīs tēmas aktualitāti iezīmēja arī HIV un hepatīta testēšanās nedēļas laikā iegūtie eksprestestu rezultāti. Akcijas laikā veikti 742 HIV un 714 C hepatīta eksprestesti, no kuriem astoņos gadījumos konstatēts pozitīvs HIV testa rezultāts un 36 gadījumos pozitīvs C hepatīta testa rezultāts. HIV un hepatīta testēšana turpinās, un ikvienam ir iespēja bez maksas un anonīmi veikt HIV eksprestestu kādā no HIV profilakses punktiem visā Latvijā!

Vairāk informācija pieejama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapas sadaļā HIV profilakse.