Lepojamies!
EIT Health

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studentu komanda Smart Umbrella izcīnīja otro vietu prestižajā Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta veselības kopienas (EIT Health) Inovācijas dienu konkursā, kas notika Francijas galvaspilsētā, Parīzes vēsturiskajā biržā (Palais Brongniart). RSU studenti sacentās ar 33 Eiropas komandām, t. sk., tādām, kuras pārstāvēja Eiropas vadošās augstskolas (Karolinska institūts, Imperiālā koledža Londonā, Sorbonas Universitāte, Oksfordas Universitāte u. c.)

RSU studentu komanda, kuru vadīja medicīnas studentes Viktorija Luīze Katarina Šēfa (Viktoria Luise Katharina Schaeff) un Kiū Ang Tī Nījena (Kieu Anh Thi Nguyen), izstrādāja viedo lietussargu, kas palīdz izsargāties no insulta. Komandā piedalījās arī RSU studenti Johaness Mariuss Noels Voskamps (Johannes Marius Noel Voskamp), Annalīna Bartnika (Annalena Bartnick) un Sevāra Kamilova (Sevara Kamilova).

EIT Health pasniegtā balva RSU studentu komandai ietvēra iespēju prezentēt savu viedo veselības aprūpes risinājumu investoriem EIT Health samitā Parīzē, mentoringa un koučinga atbalstu 1500 EUR apmērā, apmaksātu dalību kādā no nākamā gada EIT Health pasākumiem un atbalstu pieteikumu sagatavošanai citām EIT Health programmām.

"Šis RSU studentu ievērojamais sasniegums liecina par veselības aprūpes jomas inovāciju potenciālu, kuru var attīstīt Latvijā un kurš var sniegt nākotnes risinājumus veselības aprūpes jomā Eiropas mērogā. Esmu ļoti gandarīta par RSU iesaisti EIT Health Reģionālajā inovāciju shēmā. Tā dod iespēju gan RSU studentiem, gan citiem veselības aprūpes jomas inovatoriem no Latvijas iegūt EIT Health piedāvātās zināšanas, izmantot iespējas un programmas, kā arī nostiprināt starptautiskos kontaktus," tā Baiba Pētersone, RSU Starptautisko sakaru departamenta direktore.

Smart Umbrella savu dalību EIT Health Inovācijas dienu konkursā ieguva, izcīnot pirmo vietu RSU Studējošo pašpārvaldes, Riga Tech Girls un EIT Health Latvia rīkotajā studentu hakatonā 26. oktobrī. Šis pasākums notika RSU Studējošo pašpārvaldes Zinātnes mēneša ietvaros.

RSU piedalās EIT Health RIS programmā kopš 2018. gada decembra. Šo programmu koordinē RSU Starptautisko sakaru departaments.