Pārlekt uz galveno saturu
Sports

Latvijas un Lietuvas spēcīgākie airētāji un citu sporta veidu pārstāvji decembrī piedalījās starptautiskās sacensībās uz airēšanas trenažieriem LNK New Year Rowing 2017. RSU šajās sacensībās tika pārstāvēta jau otro gadu, šoreiz ar septiņiem sportistiem, un visi uzrādīja ļoti labus rezultātus un izcīnīja piecas godalgotas vietas.

Visspēcīgākie airētāji, kuru vidū arī olimpisko spēļu laureāti, startēja pusmaratona distancē. Šajā distancē tika labots pasaules rekords. Četri mūsu spēcīgākie sportisti startēja 1000 metru distancē, kur sacentās ar ļoti spēcīgiem dažādu sporta veidu pārstāvjiem – aizsardzības ministru, triju olimpisko spēļu dalībnieku, vairākkārtēju Pasaules spēkavīru čempionātu laureātu Raimondu Bergmani, Pasaules ielu vingrošanas federācijas prezidentu Māri Šlēziņu, sporta pasākumu Ghetto Games dibinātāju Raimondu Elbakjanu, Latvijas futbola izlases kapteini Kasparu Gorkšu u. c. Mūsu puiši šajās sacensībās izcīnīja pirmās trīs vietas: pirmo vietu izcīnīja Mārtiņš Markovs (RSU Sporta kluba darbinieks, fizioterapeits), otro – Mārtiņš Mellakauls (SVSLF VSS students) un trešo –  Jānis Vasiļonoks (MF students). Sieviešu konkurencē pirmo vietu šajā distancē izcīnīja Inga Bēniņa (Juridiskās fakultātes biroja vadītāja). Trīs mūsu sportistes startēja 5000 m distancē. Otro vietu izcīnīja Krista Krūmiņa (MF studente), bet piekto – Evita Bole (fizioterapeite, SVSLF VSS studente). Labu rezultātu 5000 m distancē uzrādīja arī Madars Frīdmanis (SVSLF VSS students), tomēr līdz godalgotai vietai šoreiz nedaudz pietrūka.

Studenti un darbinieki šajā gadā ir piedalījušies vairākās sacensībās un izcīnījuši daudz godalgotu vietu, tostarp pirmo un otro vietu pasaules čempionātā. Komanda turpina trenēties, izmantojot dažādus augstas intensitātes intervālu treniņu un spēka treniņu variantus. Katrām sacensībām un katrai distancei tiek izmantoti dažādi intervālu treniņu dozējumi, gan Sporta un uztura katedrā izstrādātas programmas, gan arī vairāki studenti veic pētījumus par augstas intensitātes intervālu treniņiem savu kvalifikācijas un bakalaura darbu ietvaros.

Arī nākamgad RSU komanda piedalīsies gan Latvijas čempionātos, gan arī vairākos starptautiskos čempionātos uz airēšanas trenažieriem. 2018. gada martā RSU sporta bāzē notiks arī pirmais Latvijas augstskolu čempionāts uz airēšanas trenažieriem.