Izstādes

16. oktobrī plkst. 16.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas izstāžu zālē (Mūkusalas ielā 3, 1. stāvā) notiks izstādes Mana – tava – mūsu Rīga pirms 100 gadiem atklāšana. Tās veidošanā kā brīvprātīgie bija iesaistījušies Komunikācijas fakultātes bakalaura studiju programmas Multimediju komunikācija studenti un profesors Deniss Hanovs.

Komunikācijas fakultātes Komunikācijas studiju katedras profesors Deniss Hanovs projektā iesaistījās kā eksperts. Viņš strādāja pie izstādes materiāliem un izveidoja izstādes katalogu. Komunikācijas fakultātes studenti piedalījās atsevišķu izstādes materiālu veidošanā.

Multimediālās izstādes Mana – tava – mūsu Rīga pirms 100 gadiem mērķis ir atdzīvināt Rīgas 19. gs. multietniskās pilsētas metropoles laika garu – vēstīt par rīdziniekiem, viņu likteņiem, darbiem, idejām un dalību politikā cariskās Krievijas laikā līdz 1914. gadam, kad Pirmais pasaules karš radikāli mainīja Rīgas vaibstus un rīdzinieku biogrāfijas.

Izstādē aplūkota Rīga 19. gs. otrajā pusē piecos stāstījumos, kas apskata politiku, sociālo sfēru, pilsētas 700 gadu jubileju un ekonomisko attīstību, kā arī Rīgas avīžniecības nozīmi pilsētas dzīvē.

Izstādes sagatavošanā piedalījās rakstniece Inga Ābele, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis u. c.

Šī izstāde ir viens no Rīga 2014 kultūras galvaspilsētas projektiem.