Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendiju šogad ieguvuši trīs Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studenti – Dārta Jakovicka (4. kurss), Katrīna Tomiņa (6. kurss) un Marija Luīze Kalniņa (6. kurss). Savukārt profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda veicināšanas stipendijas ieguva četri mūsu universitātes studenti – Edgars Ķiecis (6. kurss), Laura Ramona Rozīte (4. kurss), Loreta Miļuna (5. kurss) un Lita Ķelpe (4. kurss).

Sveicam mūsu studentus ar starptautisko atzinību un atbalstu!

Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendija ir 1000 USD apjomā, savukārt profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda veicināšanas stipendijas – 500 USD.

Latviešu ārstu un zobārstu apvienība (LĀZA) jau 16 gadus piešķir prof. Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendiju medicīnas studentiem, lai palīdzētu un atbalstītu viņus ceļā uz ārsta amatu. Šis ir arī profesora Ilmāra Lazovska 90 gadu jubilejas piemiņas gads. Kopējais stipendiju apjoms šogad ir 6000 USD.

LAZA_logo_bezteksta.jpg

Stipendiātiem bija jāiesniedz savi pieteikumi atbilstoši nolikuma prasībām un jātiekas ar atlases komisiju. Klātienes tikšanos aizstāja saruna elektroniskajā vidē. Sarunā ar pretendentiem piedalījās LĀZA valdes locekļi Dr. Kaspars Tūters (Kanāda), Dr. Zaiga Alksne-Phillips (ASV), Dr. Ēriks Niedrītis (ASV), Dr. Daina Dreimane (ASV), Medicīnas vēstures muzeja pārstāvis Mārtiņš Vesperis un Dr. Edīte Lazovska (Latvija).

Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonds radies, godinot ārsta Ilmāra Lazovska (1931.–2003.) piemiņu. Fondu drīz pēc profesora nāves izveidoja ārsts Ēriks Niedrītis (Ņujorka), kurš ir arī tā vadītājs.

Fonda mērķis ir atbalstīt vecāko kursu medicīnas studentu centienus apgūt ārsta profesiju un vēlmi strādāt savā profesijā Latvijā. Stipendijas tiek piešķirtas Latvijā studējošiem vecāko kursu medicīnas studentiem, kam ir ne tikai labas sekmes mācībās, plašs interešu loks, bet kas arī savu turpmāko dzīvi ir nolēmuši saistīt ar ārsta profesiju Latvijā, stiprinot un uzlabojot medicīnisko aprūpi valstī. Stipendija 500–1000 USD apjomā tiek piešķirta 3–5 pretendentiem katru gadu. Kopš 2016. gada tiek piešķirtas arī veicināšanas stipendijas. Pieteikumus izvērtē un lēmumu pieņem Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendiju komisija.

LĀZA vieno ārzemēs un Latvijā dzīvojošos ārstus un zobārstus, kā arī citus veselības nozares profesionāļus, zinātniekus un darbiniekus kopējam mērķim – visiem spēkiem veicināt veselības aprūpē un zinātnē iesaistīto studentu, rezidentu, ārstu un zobārstu izglītību un sadarbību. To dibināja 1947. gadā Eslingenā trimdā devušies latviešu ārsti.