Darbiniekiem
Sports

RSU studenti un darbinieki 17. decembrī piedalījās starptautiskās airēšanas sacensībās New Year Rowing uz airēšanas trenažieriem Concept 2, kuras organizēja Noa Bootcamp sadarbībā ar Latvijas Airēšanas federāciju. Šajās sacensībās piedalījās vairāk nekā 130 dalībnieku – ne vien sportisti kuri trenējas akadēmiskajā airēšanā, bet arī daudzu citu sporta veidu spēcīgākie atlēti, to skaitā daudzi olimpisko spēļu dalībnieki no Latvijas un Lietuvas. Sacensībās piedalījās visi spēcīgākie Latvijas crossfit klubu pārstāvji.

Crossfit atlēti nopietni konkurē ar profesionāliem airēšanas sportistiem ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē, jo airēšanas trenažieri Concept 2 ir crossfit klubu aprīkojuma neatņemama sastāvdaļa. Šajās sacensībās var piedalīties gan profesionāli sportisti, gan tautas sporta pārstāvji. Šogad sacensības atbalstīja un tajās piedalījās arī vairākas sabiedrībā labi zināmas personas, kuru vidū bija arī Latvijas Republikas ministru prezidents Māris Kučinskis. Sacensības notika 1000 m, 5000 m un 21097 m distancē un tajās piedalījās visspēcīgākie sportisti no Latvijas un Lietuvas, tostarp dalībnieki, kuri izcīnīja medaļas akadēmiskajā airēšanā olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro. Visvairāk dalībnieku bija 1000 m distancē.

RSU sportisti izcīnīja divas pirmās, divas otrās un vienu trešo vietu 1000 m distancē. RSU sportistes šajā distancē izcīnīja pirmās trīs vietas: pirmajā vietā – Velga Gaļanska (Rehabilitācijas katedras lektore), otrajā – Daina Lazdeniece-Auniņa (RSU basketbola izlases trenere, VSS studente), trešajā – Inga Bēniņa (Juridiskās fakultātes biroja vadītāja), ceturtajā vietā atstājot vienu no vistitulētākajām Latvijas sportistēm, Eiropas čempioni tāllekšanā, olimpisko spēļu dalībnieci Inetu Radēviču. Vīriešiem šajā distancē pirmo vietu izcīnīja RSU sportists Mārtiņš Markovs (RSU Sports kluba darbinieks), bet otro vietu Mārtiņš Mellakauls (VSS students). Ļoti labus rezultātus uzrādīja arī mūsu sportisti Didzis Krogzems (VSS students) un Jānis Jaunzems (RFE students), kuri startēja 5000 m distancē, tikai nedaudz atpaliekot no godalgoto vietu ieguvējiem Latvijas un Lietuvas spēcīgākajiem airētājiem.

RSU Sporta un uztura katedras vadītājs asoc. prof. Voldemārs Arnis skaidro, ka panākumu pamatā ir tas, ka katedrā tika iegādāti šādi ergometriskie trenažieri. Ar to iespējams notestēt maksimālo aerobo un anaerobo jaudu, rezultātus dažāda garuma distancēs un sastādīt dažādas slodžu dozēšanas programmas. "Katedrā ir apkopoti un izanalizēti pēdējo gadu zinatnisko pētījumu dati par dažādu augstas intensitātes intervālu treniņu ietekmi uz sportistu un maztrenētu cilvēku darbaspējām, kā arī apkopota informācija par efektīvākajām spēka treniņa metodēm. Augstas intensitātes intervālu treniņi arvien vairāk tiek pielietoti ne tikai sacensību sportā, bet arī veselības sportā un rehabilitācijā. Ar pareizi un precīzi dozētiem intervālu treniņiem var sasniegt ļoti augstu fizisko sagatavotību, veltot treniņiem samērā maz laika. Jāatzīmē, ka mūsu sportisti trenējas tikai 2–3 reizes nedēļā, 20–30 minūtes veltot intervālu treniņiem un tikpat daudz laika spēka treniņiem. Pieci no mūsu septiņiem sportistiem, kuri piedalījās sacensībās, ar airēšanu iepriekš nav nodarbojušies. Viņi airēšanas treniņus sāka tikai pirms diviem mēnešiem un airēšanas sacensībās piedalījās pirmo reizi," stāsta V. Arnis. Viņš norāda, ka Sporta un uztura katedra ir sākusi sadarbību ar Latvijas airēšanas federāciju, un iespējams, ka kopīgiem spēkiem izdosies izstrādāt efektīvas treniņu metodes augstas klases sportistu sagatavošanā.