Sports
Starptautiskā sadarbība

No 3. līdz 14. jūlijam Dienvidkorejas sestajā lielākajā pilsētā Kvandžu (Gwangju) notiek 28. Pasaules vasaras universiāde, kurā piedalīsies 170 valstu pārstāvji. Latvijas delegāciju studentu olimpiskajās spēlēs pārstāvēs 51 sportists desmit sporta veidos no vairākām Latvijas augstskolām, arī no Rīgas Stradiņa universitātes (RSU).

RSU un Latviju Pasaules universiādē pārstāvēs airētājs Mārtiņš Pēterfelds, kurš ir Medicīnas fakultātes otrā līmeņa profesionālās studiju programmas Pediatrija 2. kursa students.

RSU Sporta centra vadītājs Aivars Vīnbergs uzsvēra, ka "Pasaules universiāde ir otrs lielākais kompleksais pasākums aiz Olimpiskajām spēlēm, kur satiekas un spēkiem mērojas pasaules spēcīgākie studenti sportisti".

pasaules-universiade-koreja-lead.jpg

"Cīnīsimies kā viena komanda un centīsimies pārstāvēt savu valsti, cik labi vien iespējams," uzsvēra Latvijas Augstskolu sporta savienības prezidente Agita Ābele.

Latvijas studenti universiādē piedalīsies 10 sporta veidos: airēšanā, džudo, galda tenisā, loka šaušanā, mākslas vingrošanā, peldēšanā, šaušanā, taekvondo, vieglatlētikā un volejbolā. No citām sporta sacensībām universiādi atšķir dažādie izglītojošie un sociālie pasākumi.

Pasaules universiādē 21 sporta veidā piedalās vairāk nekā 10 000 sportistu, un sacensības norisinās 13 obligātajos un astoņos izvēlētajos sporta veidos. Pirmā Pasaules vasaras universiāde notika 1959. gadā Itālijā.