Preses relīzes

Tuvojoties gada nogalei, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) norisinās virkne labdarības pasākumu. Vairāk nekā 120 bērnu Māras centrā un krīzes centros ārpus Rīgas šajos Ziemassvētkos saņems RSU studentu sagatavotās rotaļlietu, spēļu un saldumu paciņas. Tās tika saziedotas ārvalstu studentu īstenotajā labdarības akcijā Christmas Toy Drive. Savukārt šonedēļ stafetes kociņu no ārvalstu studentiem pārņēmusi RSU Studējošo pašpārvalde, kas aicina visus līdz 14. decembrim iesaistīties Labdarības nedēļā, sarūpējot dāvanas valsts sociālās aprūpes centra Rīga bērniem, ziedojot nepieciešamās lietas dzīvnieku patversmei Labās mājas, kā arī daļu no 12. decembra Ziemassvētku labdarības tirdziņa ienākumiem nododot portāla ziedot.lv rīcībā.

Christmas Toy Drive ir ikgadēja RSU akcija ar piecu gadu vēsturi, kurā piedalīties aicināti gan vietējie, gan ārvalstu studenti, gan arī RSU darbinieki. Akcijas laikā studenti un darbinieki tika aicināti ziedot iesaiņotus saldumus, rotaļlietas, attīstošas spēles, apģērbu un citas dāvanas, kas nonāks trīs Latvijas Samariešu apvienības paspārnē esošos krīzes centros – galvaspilsētā rodamajā Māras centrā, kā arī divos krīzes centros ārpus Rīgas. Šie centri sniedz psiholoģisko, sociālpedagoģisko un medicīnisko palīdzību bērniem, kā arī sievietēm ar nepilngadīgām atvasēm. Akciju īstenoja RSU Āzijas studentu asociācija, Vācijas studentu asociācija un Kristīgo studentu interešu grupa, kā arī Eiropas Medicīnas studentu asociācija. Māras centrā mītošajiem bērniem dāvanas pasniegs paši studenti, īpašā pasākumā uzstājoties ar nelielu koncertu un noturot rotaļas.

Tikmēr RSU Studējošo pašpārvalde līdz 14. decembrim aicina piedalīties Labdarības nedēļā, sarūpējot dāvanu kādam no aprūpes centra Rīga bērniem vai arī ziedojot nepieciešamās lietas dzīvnieku patversmei Labās mājas.

Savukārt daļa no katra pirkuma Ziemassvētku labdarības tirdziņā nonāks portāla ziedot.lv rīcībā. RSU tradicionālais tirdziņš notiks 12. decembrī augstskolas centrālās ēkas vestibilā Dzirciema ielā 16 no plkst. 10.00 līdz 15.00. Tirdziņā būs nopērkami RSU studentu un darbinieku rokdarbi, gardumi un citi darinājumi. Laipni aicināti izbaudīt Ziemassvētku gaisotni RSU un sniegt savu artavu vienam no pirmssvētku labdarības projektiem!

Papildu informācijai