Pētniecība

8. un 9. aprīlī notika Rīgas Stradiņa universitātes 63. studentu zinātniskā konference. Medicīnas un veselības aprūpes darbs divpadsmit sekcijās norisinājās 9. aprīlī. Tika aizstāvēti 266 zinātniski pētnieciskie darbi internajā medicīnā, ķirurģijā, neiroloģijā, pediatrijā, ginekoloģijā u. c. Katrā sekcijā žūrija noteica trīs labākos darbus.

Ginekoloģijas un pediatrijas stenda referātu sekcija

Linda Līce, Laura Vanka: Gestācijas diabēta ietekme uz mātes un bērna veselību

II vieta

Lāsma Grava, Maija Binde: Izmaiņas limfocītu subpopulāciju un antistreptolizīna-O analīzēs bērniem ar hroniska tonsillīta diagnozi 2012. – 2013. gadā

Aleksejs Zavorins: Grūtniecības norise un tās iznākums HIV inficētām pacientēm

Iekšķīgo slimību stenda referātu sekcija

I vieta

Evija Gūtmane, Ilze Vīnkalna, Annija Būmane: Fatālas plaušu artērijas trombembolijas riska faktori, klīnisko pazīmju diagnostikas un terapijas raksturojums.

II vieta

Reinis Berezovskis, Sergejs Babikovs, Kristaps Vidžups, Anete Ezeriņa: Kontrastvielas inducēts nieru bojājums pēc intravenozas angiogrāfijas pacientiem ar plaušu artēriju trombemboliju.

III vieta

Jeļena Sakoviča: Peritoneālās dialīzes uzsākšanas izvērtēšana divu gadu periodā.

Iekšķīgo slimību mutisko prezentāciju sekcija

I vieta

Līga Bondare: Kognitīvās funkcijas gados vecākiem (65–85 gadi) pacientiem ar pastāvīgu, persistējošu un paroksizmālu ātriju fibrilāciju.

II vieta

Kristīne Voļska, Marina Makrecka: Substrātu pieejamības ietekme uz enerģijas metabolismu sirds mitohondrijos.

III vieta

Sabīne Svikle, Andris Pūce: Akūtas atgrūšanas reakcijas ietekme uz nieres transplantātu dzīvildzi.

Arodmedicīnas, infekciju, psihiatrijas un psihosomatikas mutisko prezentāciju sekcija

I vieta

Signe Geižina: Akūtu meningītu un meningoencefalītu etioloģiju un aprūpes izmaksu izpēte universitātes slimnīcās laika posmā no 01.06.2013. līdz 31.11.2013.

II vieta

Ieva Ērmane: Izdegšanas sindroma sastopamība dažādās nozarēs nodarbinātajiem Latvijā.

III vieta

Māreta Audere, Katrīna Rutka: Ziemeļkarolīnas makulas distrofijas ģenētiskās saistības pētījumi Latvijā.

Onkoloģijas, morfoloģijas un arodmedicīnas stenda referātu sekcija

I vieta

Kristine Ravina: Neuroglial cell S100 and CD68 immunoexpression patterns in the cerebral frontal cortex in case of an unspecified encephalopathy.

II vieta

Dana Kigitoviča: Glioblastomu morfoloģiskais raksturojums.

III vieta

Ginta Rinkuna, Linda Brīdiņa: Balsta un kustību sistēmas problēmu veicinošie faktori un tās korekcijas iespējas.

Ķirurģijas, radioloģijas, anestezioloģijas stenda referātu sekcija

I vieta

Eva Dručka, Guna Ziemele: Balsenes papillomatozes ķirurģiskās ārstēšanas efektivitāte Latvijā no 2006. līdz 2013. gadam.

II vieta

Alina Pugačova: Spontānās gastrointestinālās asiņošanas endovaskulārās terapijas pieredze RAKUS Gaiļezers.

III vieta

Vjačeslavs Simonovs, Mārtiņš Petrāns, Krista Lesiņa, Rems Zikovs: Ādas transplantātu piedzīšana pēc autodermoplastiskām operācijām sakarā ar ādas defektiem.

Anestezioloģijas, neiroloģijas mutisko prezentāciju sekcija

I vieta

Kaspars Šetlers: Pirmsslimnīcas etapā veikto kardiopulmonālo reanimāciju ietekmējošie faktori.

II vieta

Mihails Dolguševs: Prehospitālās intubācijas potenciāli riski un ieguvumi pacientiem ar smagām galvas traumām.

III vieta

Jānis Dāboliņš: Smadzeņu mitohondriju hipoksiska bojājuma in vitro modeļa izstrāde.

Neiroloģijas, psihiatrijas un psihosomatikas stendu referātu sekcija

I vieta

Aija Dimanta, Agate Logina: Rs1344706 un H1069Q alēļu asociācija ar šizofrēnijas attīstību pusaudža vecumā.

II vieta

Jēkabs Līcis: Nikotīna lietošana šizofrēnijas pacientiem, hospitalizētiem Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrā.

III vieta

Juliana Siļčenko: Imunoloģisko marķieru diagnostiskā nozīme pacientiem ar polineiropātijām.

Pediatrijas un ginekoloģijas mutisko prezentāciju sekcija

I vieta

Dmitrijs Rots: MDR1 gēna funkcionālo polimorfismu C3434T un G2677T/A saistība ar akūtas limfoblastu leikozes attīsības risku bērnu vecumā.

II vieta

Silva Vārtukapteine: Papildu uztura ieviešanas raksturojums bērniem Latvijā.

III vieta

Marina Višņevska: Sadzīvē iegūtu pneimoniju epidemioloģiskās, klīniskās, laboratorās un ārstēšanas īpatnības BKUS stacionārā ārstētiem bērniem.

Ķirurģijas, radioloģijas un traumatoloģijas mutisko prezentāciju sekcija

I vieta

Aleksejs Gololobovs, Jekaterina Šarmanova: Kolorektālā vēža limfogēno metastāžu saistība ar nozīmīgākajiem audzēja raksturlielumiem.

II vieta

Evita Saukāne: Kuņģa un divapdsmitpirkstu zarnas čūlas perforācijas ķirurģiskās ārstēšanas rezultāti atkarībā no pieejas veida: laparoskopiska vai konvencionāla.

III vieta

Zvaigznīte Vīksne: Ķirurģiska miokarda revaskularizācija mākslīgajā asinsritē un priekškambaru mirdzēšanas aritmijas cēloņi.

Stomatoloģijas, infekciju slimību un oftalmoloģijas stenda referātu sekcija

I vieta

Mihails Tarasovs: Parvovīrusa B19 VP1/VP2, TGF-β un CD68 ekspresijas korelācijas reimatoīdā artrīta un osteoartrīta pacientiem.

II vieta

Viktorija Igumnova, Ilva Pole, Inta Jansone, Ģirts Šķenders, Renāte Ranka: Rīgā un tās apkārtnē reti sastopamo M. tuberculosis genotipu raksturojums.

III vieta

Oskars Gertners: Glaukomas operācijas vēlīno rezultātu analīze – filtrācijas spilventiņu izvērtēšana, pielietojot optiskās koherences tomogrāfiju acs priekšējām daļām.

Case report sekcija

I vieta

Reinis Berezovskis, Edgars Krivmanis, Einārs Lukševics: SPICE lietošanas ietekme uz fizisko un psihisko veselību īslaicīgi un ilgtermiņā.

II vieta

Roberts Gobergs, Katrīna Kirilova: Kritisks garais klepus: klīniskā gadījuma ziņojums un literatūras apskats.

III vieta

Džeina Šulte, Nadežda Vorobjova: Neskaidras etioloģijas recidivējoša kreisās plaušas milzu bulloza emfizēma.