Preses relīzes

Šodien, 27. septembrī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) telpās tika atklāts Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studiju centrs – plašākais un modernākais medicīnas izglītības centrs Latvijā. Atklāšanā piedalījās veselības ministrs Hosams Abu Meri, RSU rektors Aigars Pētersons, kā arī RAKUS valdes priekšsēdētājs Normunds Staņēvičs.

Līdz ar to noslēgusies vērienīgā un mūsdienīgā medicīnas izglītības un vides pieejamības prasībām atbilstošā RSU studiju kompleksa, kas izvietojies RAKUS teritorijā, izbūve. Centrs iemiesos RAKUS kā universitātes slimnīcas nosaukumā ietverto izglītības funkciju, nodrošinot izcilu izglītības kvalitāti un paplašinot RSU pienesumu pacientu aprūpes sistēmai kopumā.

Atklājot jauno RSU studiju centru, kas būs lielākā studiju bāze starp Latvijas slimnīcām, RSU rektors Aigars Pētersons atzina: “Šodien esam liecinieki svarīgam notikumam, kas paaugstinās izglītības iespēju jaudu. Ir noslēdzies vērienīgs Rīgas Stradiņa universitātes un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas sadarbības projekts. Mēs atklājam pilnībā pabeigtas jaunas studiju kompleksa telpas. Šodien pēc septiņiem darba gadiem rezumējam paveikto ļoti modernās aptuveni 2000 kvadrātmetru plašās studiju telpās, kur studentiem pieejamas gan auditorijas un mācību kabineti, gan paplašinātas simulāciju tehnoloģiju izmantošanas iespējas. Šis nav mūsu pēdējais projekts, jo RAKUS ir mūsu stratēģiskais partneris, turklāt partneris ne tikai studentu apmācības procesā, bet arī pētniecībā, inovāciju attīstībā un jaunu industrijas projektu risinājumu atrašanā.”

Ciešās RSU un RAKUS partnerības lomu atzina arī slimnīcas valdes pārstāvis Haralds Plaudis: “Šis ir milzīgs notikums Latvijas medicīnā un Latvijas medicīnas izglītībā. Tās ir investīcijas, kas mērāmas miljonos.  Gribētu uzsvērt, ka tās ir investīcijas, kuru augļus mēs plūksim pēc pieciem, desmit un piecpadsmit gadiem, jo šeit tiks apmācīti gan studenti, gan rezidenti, kas būs tie cilvēki, kuri mūs visus ārstēs – izcili ārstēs – nākotnē. Rīgas Stradiņa universitāte ir viens no mūsu labākajiem sadarbības partneriem, un pateicoties šim inovāciju projektam, universitāte ir ienākusi slimnīcā un kļuvusi par uzticamu mūsu sadarbības partneri.”

Arī kādreizējais RSU absolvents, veselības ministrs Hosams Abu Meri atzina, ka medicīnas izglītībai ir būtiska loma nozares attīstībā: “Esmu ļoti gandarīts, ka varu šodien piedalīties RSU studiju centra atklāšanas pasākumā, kas laikā, kad es mācījos medicīnu, nebūtu bijis iespējams. Manuprāt, kompetenču stiprināšana ir ļoti nepieciešama mediķiem, turklāt ne tikai studentiem, bet ikvienam mediķim, kuram jāturpina mācīties visu darba mūžu.”

Trīs būvniecības posmos no 2016. gada līdz 2023. gada augustam RSU ir modernizējusi un pielāgojusi mūsdienu prasībām vairāk nekā 2000 kvadrātmetru plašas telpas (1. kārtā  - ~ 1000 m2; 2. kārtā – 268 m2 un 3. kārtā – 988 m2).

Kopējās izmaksas, kas ieguldītas kompleksa būvē kopš 2016. gada, ir 3, 2 miljoni eiro, kas ir RSU pašu pelnītie līdzekļi.

Studentiem un mediķiem būs pieejamas gan multifunkcionālas simulāciju telpas, kā arī viena lielā auditorija ar 170 studentu ietilpību, kā arī rekreācijas zona. Mācību un simulāciju telpas atšķirsies ar ietilpību no 15 līdz 280 studentiem katrā telpā, bet ikdienā te plānots uzņemt ap 400 studentu vienlaikus. Studiju centrā ierīkots arī lifts, nodrošinot vides pieejamību.

Papildu informācijai