Atzinība
Mākslinieciskie kolektīvi
Ziņas

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Tautas deju ansamblis (TDA) Ačkups no 19. līdz 25. jūlijam viesojās saulainajā un siltajā Bulgārijā, kur piedalījās Bulgārijas folkloras festivālā Zelta putekļi (Folklore festival "Gold Dust") Čelopečā (Chelopech) un 21. Starptautiskajā folkloras festivālā Vitoša 2017 (XXI International Folklore Festival "Vitosha 2017") Sofijā.

Ackups-Bulgarija00-lead.jpg

TDA Ačkups bija gods piedalīties festivāla Zelta putekļi atklāšanā nelielā Bulgārijas ciematā Čelopečā, kur dzīvo nepilni 2000 iedzīvotāju. Taču jūlija 3. nedēļā uz vienas skatuves satikās dejotāji no vairāk nekā 10 dažādām valstīm, tai skaitā Guamas, Ekvadoras, Indijas, Indonēzijas, Ķīnas, Singapūras, Čīles u. c., lai iedvesmotu Bulgārijas vokālās grupas, korus, tautas deju kolektīvus savstarpējām sacensībām šajā konkursā, pierādot, cik bagāta ir Bulgārijas folklora.

Ackups-Bulgarija02-lead.jpg

Savukārt Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā TDA Ačkups piedalījās 21. Starptautiskajā folkloras festivālā Vitoša 2017, kāpjot uz vienas skatuves un sacenšoties gan ar folkloras kolektīviem, gan profesionālām deju grupām no Albānijas, Argentīnas, Bosnijas un Hercegovinas, Čīles, Gruzijas, Guamas, Singapūras, un Slovākijas. Katram kolektīvam bija jāsagatavo un jāparāda trīs dažāda garuma programmas. TDA Ačkups šajā festivālā izrādīja ne tikai latviešu tautas tā sauktā zelta fonda dejas, piemēram, Gatves dejuAlsungas polkuAčkopuSasala jūrīna u. c., bet arī aizveda ko jaunu – horeogrāfes Dagmāras Bārbales deju Salniņa. Vairāku dienu laikā dažādos koncertos uzstāšanos vērtēja ne tikai Bulgārijas deju un folkloras speciālisti, bet arī FIDAF (Federation of International Dance Festivals) starptautiskā žūrija, ar ko ansamblis jau bija ticies konkursā Dienvidkorejā 2016. gada oktobrī. Kopvērtējumā TDA Ačkups ieguva godpilno 3. vietu un atveda mājās kausu un diplomu.

Ackups-Bulgarija03-lead.jpg

"Šis festivāls TAD Ačkups ir bijis pozitīvs piedzīvojums tik dažādajā pasaules kultūru vidē. Esam atgriezušies ar starptautiski atzītu augstu novērtējumu, kas dod impulsu gatavoties jaunajai Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku sezonai, kas ir ļoti nozīmīga – tāpēc aicinām dejot gribošus un varošus jaunos dejotājus pievienoties TDA Ačkups jau septembra sākumā!" pēc atgriešanās no festivāla teica TAD Ačkups vadītāja Elita Treilone.