Starptautiskā sadarbība

Šogad Eiropas kultūras galvaspilsētas stafeti no Rīgas pārņēmušas Pilzene Čehijā un Monsa Beļģijā. Rīgas Stradiņa universitātes Tautas deju ansamblis Ačkups kā Rīgas – 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas – pārstāvji no 31. maija līdz 9. jūnijam piedalījās festivālā Beļģijā Mondial de Folklore de la ville de Saint-Ghislain.

Desmit festivāla dienās tika izdejoti četrpadsmit koncerti, kur Ačkups kopā ar folkloras kopu "Vīteri" uzstājās ar vairākām latviešu skatuviskās dejas programmām.

ackups-belgija-lead.jpg

Festivālā uzstājās profesionāli deju kolektīvi un mūziķi no visas pasaules – Panamas, Šveices, Bolīvijas, Krievijas, Kirgizstānas, Itālijas, Horvātijas, Čehijas u. c. Starp eksotiskajiem citu tautu dejotājiem Ačkupa priekšnesumi saņēma ļoti lielu skatītāju atsaucību un ovācijas.

• Ieskats festivāla norisē šeit.