Attīstība

Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) līdz 1. jūlijam norisināsies ārvalstu studentu uzņemšana. Sākot ar šā akadēmiskā gada pavasara semestri, ārvalstniekiem piedāvāto studiju programmu klāstam pievienojusies bakalaura studiju programma Māszinības un maģistra studiju programma Sabiedrības veselība, kurās zinības apgūst studenti no septiņām valstīm. RSU patlaban piedāvā sešas pamatstudiju un piecas maģistrantūras studiju programmas angļu valodā.

“Tā kā internacionalizācija RSU ir viens no universitātes ilgtermiņa attīstības stratēģijas pamatvirzieniem, tad arvien paplašinām studiju programmu klāstu angļu valodā ne tikai veselības aprūpes, bet arī sociālo zinātņu jomā,” norāda RSU rektors profesors Aigars Pētersons. Studiju programmām Māszinības un Sabiedrības veselība, ko ar šo semestri esam sākuši piedāvāt ārvalstu studentiem, ir liela konkurence citās Eiropas augstskolās, kur tās bieži vien ir bez maksas.

“Ārvalstu studenti izvēlas mūsu augstskolu studiju kvalitātes dēļ, ņemot vērā mūsdienīgo studiju procesu un saturu, inovatīvo infrastruktūru un aprīkojumu RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā, anatomikumā un citās studiju bāzēs, kā arī docētāju kvalifikāciju,” uzsver rektors.

Jau vairākus gadus RSU ir līdere starp Latvijas augstskolām ārvalstu studentu piesaistē, un šogad aprit 28 gadi, kopš RSU sāka mācīties pirmie ārvalstu studenti. Augstskolā studē 2139 ārvalstu studenti, kas ir apmēram 25 % no kopējā RSU studējošo skaita. Visvairāk studentu ir no Vācijas, Zviedrijas, Somijas un Norvēģijas.

Pašlaik RSU ārvalstu studentiem piedāvā pamatstudiju programmas Medicīna, Zobārstniecība, Farmācija, Māszinības, Ergoterapija, Fizioterapija, kā arī maģistrantūras studiju programmas Sabiedrības veselība, Veselības vadība, Sociālais darbs ar bērniem un jauniešiem, Rehabilitācija un Starptautiskā pārvaldība un diplomātija.