COVID-19

Ceturtdien, 19. martā, tika paziņoti hakatona HackForce rezultāti. Pasaules 28 komandu konkurencē Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra (MITC) un uzņēmuma Exonicus kopīgi veidotā komanda izcīnīja 3. vietu.

MITC_un_Exonicus_komanda_Covid-19_veltita_ hakatona.jpg

MITC kopā ar industrijas partneri Exonicus no 17. līdz 19. martam virtuālā hakatonā HackForce īstenoja ideju Aizsardzība medicīniskajam personālam, kas aprūpē "Covid-19" pacientus, radot virtuālās realitātes simulatoru par pareizu individuālo aizsarglīdzekļu uzvilkšanas un novilkšanas algoritmu situācijā ar Covid-19.

Tuvākajās dienās komanda turpinās pilnveidot vizualizāciju, lai sagatavotais materiāls būtu praktiski izmantojams Latvijas slimnīcās. Attālināta apmācība par aizsarglīdzekļiem slimnīcās ir ļoti nepieciešama, lai izvairītos no intrahospitālas infekcijas izplatīšanās.

Hakatons norisinājās attālināti, vienlaikus aptverot 16 laika joslas. Tajā piedalījās vairāk nekā 800 cilvēku, to skaitā 70 mentori no industrijas un valsts institūcijām. Hakatona norisi ar balvām atbalstīja LIAA, nozares ministrijas, lielie uzņēmumi. HackForce ietvaros komandas strādāja pie idejām, kuras potenciāli varētu risināt un samazināt koronavīrusa krīzes sekas.

MITC_un_Exonicus_komanda_Covid-19_veltita_ hakatona02.jpg

Hakatonu HackForce organizēja brīvprātīgie dalībnieki no jaunuzņēmumu kopienas.

Exonicus (attīstījies no zināmā Anatomy Next) ir medicīnas tehnoloģiju jaunuzņēmums, kas, izmantojot virtuālo realitāti, rada neatliekamās medicīnas un traumu simulatoru programmas. Exonicus risinājums paredzēts medicīnas studentiem, kā arī civilās un militārās medicīnas darbiniekiem.

Vairāk par hakatonu var lasīt arī portālos techchill un kursors.lv.