Pārlekt uz galveno saturu
Attīstība

10. jūlijā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektora profesora Aigara Pētersona un Rīgas domes (RD) Labklājības departamenta direktores Irēnas Kondrātes parakstītais sadarbības līgums bruģēs stabilu tiltu starp topošajiem sociālajiem darbiniekiem un darba devējiem, ievērojami pilnveidojot līdzšinējo prakšu norises kārtību un saturu.

Līguma ietvaros RD Labklājības departaments nodrošinās iespēju RSU praktikantiem izmantot departamenta un tā pakļautības iestāžu piedāvātās prakses vietas, kas nu būs apmaksātas, turklāt pieejamas garākā posmā – līdz pat trim mēnešiem. Šī iespēja studentiem būs pieejama, sākot ar 2019. / 2020. akadēmisko gadu.

rsu_un_rigas_domes_ligums01.jpg

"Papildinot izcilas akadēmiskās zināšanas ar nākotnes darba vietai pietuvinātu praksi, sabiedrība iegūst labi noslīpētu profesionāli jau tad, kad tas tikko iznāk pa augstskolas durvīm. Šodien Rīgas Stradiņa universitāte spērusi vēl vienu soli – šoreiz sarežģītajā sociālā darba jomā –, lai studenti strādātu roku rokā ar darba devējiem," akcentē RSU rektors profesors Aigars Pētersons. Vairākas no topošo sociālo darbinieku nākotnes prakšu vietām bija pārstāvētas arī līguma parakstīšanas brīdī, piemēram, Rīgas Sociālais dienests un Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centrs.

rsu_un_rigas_domes_ligums03.jpg

Kā uzsver RD Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte, sociālajai sistēmai Rīgas pilsētā ir vien 26 gadu pieredze, taču, pateicoties speciālistu kompetencei, mūsdienīgu, zinātniski pamatotu un uz pierādījumiem balstītu pieeju izmantošanai praksē, tā ir izveidojusies par sociālās nozares flagmani Latvijā un ārpus tās. "Esmu patiesi gandarīta, ka, pateicoties produktīvai un vispusīgai sadarbībai ar Rīgas Stradiņa universitāti, mūsu iestādes un speciālisti tiks iesaistīti akadēmiskā darbā, daloties savā pieredzē un zināšanās ar topošajiem kolēģiem, kā arī paaugstinot savu profesionalitāti," norāda I. Kondrāte.

Savukārt profesionālā maģistra studiju programmas Sociālais darbs vadītāja asoc. prof. Lolita Vilka atzīmē, ka RSU vēsturiski spēcīgās medicīnas izglītības tradīcijas ir ievērojama pievienotā vērtība šīs augstskolas sociālā darba studiju programmām, jo medicīniskās zināšanas tiek aktīvi integrētas izglītības saturā, pievienojot RSU sociālā darba absolventiem īpašu kvalitātes zīmi. Vienlaikus L. Vilka atzīmē, ka augstskola šā gada vasaras uzņemšanā piedzīvojusi pēdējos gados neredzēti lielu studētgribētāju interesi par sociālo darbu.

rsu_un_rigas_domes_ligums02.jpg

RSU sociālā darba studijas gan bakalaura, gan maģistra līmenī tiek piedāvātas jau 12 gadus, un tās sagatavo vispusīgi kvalificētus sociālos darbiniekus, kas spēj analizēt sociālos procesus, novērtēt cilvēku sociālās vajadzības un piesaistīt sociālos resursus problēmu risināšanā. Programmas absolventiem paveras plašas karjeras iespējas valsts un pašvaldību institūcijās, plānojot un koordinējot sociālā atbalsta pakalpojumus, pētot sociālās vajadzības un izstrādājot priekšlikumus problēmu mazināšanai sabiedrībā. Studijas turpināmas maģistra līmenī programmās Sociālais darbs un Sociālais darbs ar bērniem un jauniešiem, no kurām pēdējo RSU īsteno kopīgi ar Mīkola Romera Universitāti Lietuvā.