Vides pieejamība
Attīstība

Lai nodrošinātu Rīgas Stradiņa universitātes telpu pieejamību studentiem un citiem apmeklētājiem ar kustību traucējumiem, pagājušā gada decembrī universitātes bibliotēkā centrālajā ēkā sāka darboties lifts, kas ļauj bibliotēkas lietotājam nokļūt no viena stāva otrā. Pirmajā stāvā liftam var piekļūt caur Brīvpieejas abonementa telpām, savukārt otrajā stāvā – caur lasītavu, turklāt tagad otrā stāva lasītavas grāmatas varēs lasīt arī pirmā stāva Brīvpieejas abonementa lasītavās.

Lifts ir pieejams bibliotēkas informācijas centrā (G korpusā, otrajā stāvā) darba laikā:

• pirmdienās, otrdienās, trešdienās un ceturtdienās 8.30–20.00 (janvārī un maijā – līdz 21.00);
  • piektdienās 8.30–19.00;
  • sestdienās 10.00–17.00.

Ideja par šādu risinājumu bibliotēkas telpu pieejamības veicināšanai pieder tās ilggadējai vadītājai Inārai Aplokai. Jaunā lifta izbūve izmaksāja 105 tūkstošus eiro, ko universitāte sedza no pašu pelnītajiem līdzekļiem.

Liela daļa RSU ēku, kurās norisinās studiju process, ir pieejamas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Universitātes ēkās, kurās notiek rekonstrukcija, vides pieejamība pakāpeniski tiek nodrošināta atbilstīgi būvnormatīviem. 2013. gadā atklātais RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrs ieguva Labklājības ministrijas balvu kā objekts ar draudzīgu vidi cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Par studentiem ar īpašām vajadzībām padomāts arī jaunajā RSU dienesta viesnīcā Dārza ielā 5 – tajā ir numuriņi, kas īpaši piemēroti studentiem, kuri pārvietojas ratiņkrēslā.

Nākamais RSU infrastruktūras projekts vides piekļuves veicināšanai būs 2019. gadā ieplānotā lifta pārbūve RSU Stomatoloģijas institūta telpās Dzirciema ielā 20. Patlaban notiek projektēšanas darbi lifta izbūvei un ēkas vides pieejamības nodrošināšanai arī RSU anatomikuma vēsturiskajā ēkā Kronvalda bulvārī 9. Iecerēts, ka būvniecības darbi tiks pabeigti 2020. gadā.