Pārlekt uz galveno saturu
Starptautiskā sadarbība
Konferences, semināri

ISHM03.png2020. gada augustā Rīgas Stradiņa universitāte kļūs par Starptautiskās Medicīnas vēsturnieku biedrības (International Society for the History of Medicine) 47. kongresa norises vietu, popularizējot RSU starptautiskā līmenī, parādot augstskolas augsto izpratni par medicīnas vēstures vērtību saglabāšanu un to izmantošanu topošo mediķu un sabiedrības izglītošanā.

6. septembrī Pekinā Starptautiskās Medicīnas vēsturnieku biedrības valde izvēlēja Rīgu par biedrības 47. kongresa norises vietu. Rīgas kandidatūru izvirzīja RSU Medicīnas vēstures institūta direktors profesors Juris Salaks un šo priekšlikumu atbalstīja Argentīnas, Grieķijas, Meksikas, ASV, Austrālijas, Itālijas, Gruzijas, Vācijas un Izraēlas pārstāvji. Uz ISHM 47. kongresa organizēšanu pretendēja arī Maskava un Parīze.

ISHM 47. kongress būs jubilejas kongress, jo biedrība dibināta pirms 100 gadiem 1920. gadā Antverpenē. Paredzams, ka kongresā piedalīsies ap 300 delegātu un viņu pavadošās personas.

Starptautisko Medicīnas vēsturnieku biedrība dibināta 1920. gadā Beļģijā. Pašlaik tā apvieno vairāk nekā 700 profesionālu medicīnas vēsturnieku un ārstu, kuri interesējas par savas profesijas pagātni. Kopš 1995. gada biedrība publicē izdevumu Vesalius, kas iznāk divas reizes gadā. Kongresi notiek reizi divos gados kādā no pasaules universitātēm, kas pazīstama ar medicīnas vēstures tradīcijām. RSU Medicīnas vēstures institūts ir starptautiskās biedrības kolektīvais biedrs ar balstiesīgu nacionālo delegātu.