Ziņas

Apkopojot uzņemto studentu valsts centralizēto eksāmenu rādītājus, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) ir secinājusi, kā pēdējo gadu laikā ir auguši jauniešu zināšanu kvalitātes rādītāji.

„Jauniešu zināšanu kvalitāte un lielā konkurence uz studijām medicīnā parāda gan jauniešu vēlmi iegūt starptautiskā darba tirgū pieprasītu, turklāt prestižu profesiju, gan arī RSU kā medicīnas augstskolas zīmola reputāciju – esam stabili līderi medicīnas un veselības aprūpes izglītībā valstī, ko nodrošina gan augsti kvalificētie un praktizējošie mācībspēki, gan augstskolas ciešā integrācijas valsts veselības aprūpes sistēmā un klīniski praktiskajā darbā,” uzskata RSU rektors profesors Jānis Gardovskis, uzsverot, ka jārisina arī jautājums par dabas zinātņu stiprināšanu vidusskolās, jo, ļaujot jauniešiem izvēlēties likt tikai vienu centralizēto eksāmenu vai nu ķīmijā, vai bioloģijā, jaunieši iet vieglāko ceļu, un pārsvarā kārto pārbaudījumu tikai bioloģijā. Zināšanu robus ķīmijā un fizikā tālāk jau aizpilda augstskola ar saviem resursiem, lai gan tas būtu vispārējās izglītības uzdevums.”

Šovasar, lai iestātos RSU medicīnas studiju programmā, bija nepieciešams vismaz 80 procentu rādītājs centralizētajos eksāmenos. Iepriekšējos gados pietika tikai ar 70 procentiem. Lai iestātos RSU studiju programmā Medicīna, jaunieši tiek vērtēti, ņemot vērā centralizētos eksāmenu rādītājus ķīmijā vai bioloģijā, latviešu valodā un svešvalodā. Uzņemšana notiek, summējot eksāmenu rādītājus.

RSU lielākais budžeta vietu skaits ir studiju programmā Medicīna, kurā katru gadu budžeta vietas tiek nokomplektētas pilnībā. Šogad tika piedāvātas 220 budžeta vietas, uz kurām bija pieteikušies 719 jaunieši, veidojot konkursu – 3,26 uz vienu budžeta vietu.

Šogad lielu atsaucību guva arī RSU piedāvātā akcija – pirmajiem 30, kas palikuši ārpus budžeta vietām medicīnā, tika piedāvāta par 50 procentiem zemāka studiju maksa – 2800 eiro. Arī tās tika pilnībā nokomplektētas.