Preses relīzes

Šajās dienās Ņujorkas štata Bufalo Universitātes (University of Buffalo) pārstāvji tikās ar Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) vadību un viesojās Anatomijas muzejā. Vizītes laikā tika stiprinātas koleģiālās attiecības, pārrunāta tālākā sadarbība izglītības, zinātnes un inovāciju jomā, kas pavērs jaunas iespējas abu augstskolu studentiem, mācībspēkiem un zinātniekiem.

RSU vadība tikās ar Bufalo Universitātes izglītības iestādes prorektora vietnieku starptautiskās izglītības jautājumos Nodžinu Kvaku (Nojin Kwak) un vecāko asociēto prorektora vietnieku Džonu Dž. Vudu (John J. Wood).

RSU rektors Aigars Pētersons, uzrunājot viesus, norādīja: “Mūsu kolēģi savā stažēšanās laikā Bufalo Universitātē uzlaboja savas digitālās prasmes maģistra līmenī un apguva jaunākās metodes kursu satura sagatavošanā un pasniegšanā, kā arī prasmes studentu projektu vadīšanā un uzraudzībā. Tāpat viņi guva nenovērtējamu pieredzi pētniecībā un starpdisciplinārā akadēmiskajā darbā. Šīs aktivitātes, kā arī tīklošanās un sadarbība ne tikai dos labumu RSU, bet arī būs noderīgas Bufalo studentiem un universitātei kopumā gan šodien, gan tuvākā un tālākā nākotnē. RSU vārdā vēlos pateikties Bufalo Universitātei par līdzšinējo iedvesmu un sadarbību un ceru uz sadarbību dažādos projektos nākotnē.”

RSU jau sadarbojas ar Bufalo Universitāti, un pēdējo četru gadu laikā ASV ir stažējušies 14 mūsu mācībspēki un pētnieki. Šopavasar starp abām universitātēm tika noslēgts saprašanās memorands un iezīmēta turpmākā virzība, kas pavērs jaunas iespējas mācībspēkiem un pētniekiem, kā arī studentiem.

Abas augstskolas jau iepriekš sadarbojušās biomateriālu izpētē, plānojušas jaunu rezidentūras specializāciju orālajā patoloģijā, medicīnas studentu monitoringa sistēmas izstrādi un citus projektus.

Īpaša vieta līdzšinējā sadarbībā ir bijusi zobārstniecības jomai, taču abu augstskolu sadarbības pirmsākumi meklējami ES struktūrfondu finansētajā mācībspēku digitālo prasmju stiprināšanā, kuru kā valsts līmeņa projektu docētāju izaugsmei koordinē Rīgas Tehniskās universitātes Rīgas Biznesa skola. Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju prasmju stiprināšanas projekts vēl aizvien turpinās, un ik semestri uz vienu no ASV spēcīgākajām tehnoloģiju augstskolām dodas Latvijas augstskolu mācībspēku grupas.

Plašāka ainformācija