Pārlekt uz galveno saturu
Darbiniekiem
Studentiem

Trešdien, 8. maijā, Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) izbraukuma sēdē apmeklēja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti, kuri tikās ar universitātes vadību, lai diskutētu par nozares aktualitātēm, tostarp atbalstu pētniecībai universitātēs, izaicinājumiem medicīnas izglītības jomā, augstskolu nozīmi Latvijas reģionu attīstībā.

"Mēs augstu vērtējam RSU ieguldījumu augstākās izglītības kvalitātes standarta veidošanā. Jūs esat sasnieguši lieliskus rādītājus, un RSU ir izcilas iespējas turpināt savu attīstību, jo dzīvības zinātnēm šobrīd ir milzīgs izaugsmes potenciāls," uzsvēra Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens.

saeimas_izgl_kult_un_zin_komisijas_deputati_rsu01-lead.jpg

Kā norādīja RSU rektors prof. Aigars Pētersons, universitāte ir gandarīta par tik augstu novērtējumu un ir atvērta sadarbībai ar komisiju, lai kopīgi risinātu jautājumus, kas ir aktuāli gan RSU, gan augstākās izglītības jomai kopumā, piemēram, par finansējuma palielināšanu pētniecības projektiem, atbalstu efektīvākai universitātes un slimnīcu sadarbībai, budžeta vietu piešķiršanu RSU sociālo zinātņu studiju programmām.

f64_izbraukums_20190508_039.jpg

Juridiskās fakultātes dekāns prof. Andrejs Vilks aktualizēja jautājumu par juriskonsulta kvalifikācijas likvidēšanu, kas ir paredzēts 2020. gadā. Tas, pēc viņa domām, būtiski ietekmēs darba tirgu, jo strauji pieaugs pieprasījums pēc speciālistiem, kuri vairs netiks sagatavoti.

IMG_2340.JPG

Komisijas deputāti aicināja RSU pārstāvjus iesaistīties Nacionālā attīstības plāna darba grupā, lai diskusijās rastu kopīgu vīziju par Latvijas augstākās izglītības attīstību un konkrētus risinājumus tās īstenošanai.

saeimas_izgl_kult_un_zin_komisijas_deputati_rsu02-lead.jpg

Vizītes laikā deputāti apmeklēja arī RSU Zobārstniecības fakultātes pirmsklīniku, kur studenti, izmantojot 3D simulatorus, apgūst ķirurģisko zobārstniecību, zobu protezēšanu, dentālās radioloģijas pamatus, stomatoloģisko saslimšanu ārstēšanu un profilaksi u. tml.

f64_izbraukums_20190508_023.jpg