Attīstība
Darbiniekiem

Otrdien, 24. novembrī, Valsts prezidents Egils Levits tikās ar Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektoru prof. Aigaru Pētersonu un administrācijas un attīstības prorektoru Tomu Baumani.

rsu_vadiba_un_valsts_prezidents_parruna_augst_izgl_attistibu.jpg

Sarunas laikā RSU vadība iepazīstināja ar domnīcas Certus pētījumu par RSU izglītības eksporta pienesumu Latvijas tautsaimniecībai un pārrunāja jautājumus par augstākās izglītības reformas gaitu, kā arī sadarbību starp RSU un praktisko veselības aprūpes sistēmu. RSU vadība norādīja uz universitātes sociālo zinātņu studiju programmu augsto kvalitāti, atgādinot, ka valsts budžeta līdzekļus nepieciešams piešķirt studiju vietām atbilstoši to kvalitātei. RSU sociālo zinātņu studiju programmas spēj konkurēt ar citu augstskolu programmām, kurām ir valsts budžeta līdzekļi. RSU vairākkārtīgi ir norādījusi, ka valsts budžeta līdzekļi būtu piešķirami arī RSU sociālo zinātņu studiju programmām.

egils_levits_foto_ilmars_znotins.jpg

Foto centrā: Valsts prezidents Egils Levits. Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

aigars_petersons_foto_ilmars_znotins00.jpg

RSU rektors prof. Aigars Pētersons. Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Valsts prezidents E. Levits atzinīgi vērtēja RSU līdzšinējos sasniegumus un turpmākos attīstības plānus. Valsts prezidentam un RSU vadībai bija arī vienota izpratne par nepieciešamo valsts atbalstu izglītības eksportam.