Preses relīzes

Atzīmējot Pasaules dzirdes dienu, ceturtdien, 5. martā, maršrutā uz Siguldu kursēs Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) un AS Pasažieru vilciens organizētais RSU Veselības ekspresis, kas no Rīgas Centrālās stacijas aties plkst. 12.30. RSU topošie mediķi pasažieriem stāstīs, kā saglabāt labu dzirdi visa mūža garumā, un piedāvās veikt vienkāršas veselības pārbaudes: izmērīt asinsspiedienu, noteikt ķermeņa masas indeksu, skābekļa daudzumu asinīs, stresa un miegainības līmeni.

Šoreiz RSU Veselības ekspresī medicīnas studenti interesentiem stāstīs par to, kā izvairīties no dažādām dzirdes problēmām, un piedāvās veikt otoskopiju – ausu veselības pārbaudi. Pasažieriem būs arī iespēja konsultēties pie RSU otorinolaringoloģijas rezidentiem, kas brauks ar šo reisu.

Gunta_Sumeraga-lead.gif

"Dzirde ir viena no cilvēka maņām, kuras zudums var būt neatgriezenisks, tāpēc ir ļoti svarīgi laikus rūpēties par ausu veselību," uzsver RSU Otorinolaringoloģijas katedras vadītāja un ārste Gunta Sumeraga (attēlā). "Ir dažādas iedzimtas un iegūtas dzirdes problēmas, kuru ārstēšana jāuztic speciālistiem, bet ir daži veidi, kā paši varam rūpēties par dzirdi. Pirmkārt, tā būtu izvairīšanās no trokšņa, kas pārsniedz 80–85 decibelus, jo šāds skaļums ilgstošā laika periodā var bojāt dzirdes šūnas. Strādājot skaļā vidē gan darbā, gan mājās, jālieto ausu aizsarglīdzekļi – austiņas vai ausu aizbāžņi. Otrkārt, ausu veselībai kaitīga ir ausu tīrīšana ar vates kociņiem, kas var radīt mikrotraumas un veicināt infekcijas rašanos. Treškārt, dzirdes šūnas var bojāt vīrusu infekcijas vai asinsrites traucējumi. Ja pēkšņi aizkrīt auss, parādās troksnis ausīs vai galvā un šīs sajūtas nemazinās 24 stundu laikā, tad nekavējoties jādodas pie ārsta. Saņemot savlaicīgu ārstēšanu, šos dzirdes traucējumus var novērst."

RSU Otorinolaringoloģijas katedras vadītājas un ārstes Guntas Sumeragas komentārs skatāms video: https://youtu.be/d6Dv2t-QLwE

RSU Veselības ekspresis 5. martā no Rīgas Centrālās stacijas uz Siguldu izbrauks plkst. 12.30 (vilciena Nr. 838) un atpakaļceļā uz Rīgu dosies no Siguldas plkst. 14.07 (vilciena Nr. 837).

Plašāk par akciju RSU Veselības ekspresis

Sadarbojoties AS Pasažieru vilciens un Rīgas Stradiņa universitātei, akcija RSU Veselības ekspresis notiek jau kopš 2013. gada ar mērķi studentu uzkrātās zināšanas nodot tālāk sabiedrībā, popularizējot veselīgu dzīvesveidu un rūpes par savu un citu veselību. RSU Veselības ekspresis ir kursējis uz dažādām Latvijas vietām: Rēzekni, Tukumu, Jelgavu, Sloku, Aizkraukli, Siguldu, Cēsīm un Skulti. Šo gadu laikā kopumā vairāk nekā 150 RSU studenti pasažieriem veikuši vienkāršas veselības pārbaudes un informējuši ik reizi par kādu īpašu, aktuālu tēmu: sirds un asinsvadu veselību, diabētu, ādas veselību un sauļošanās riskiem, plaušu veselību un veselīgu uzturu.

Papildu informācijai

Vineta Romāne,
RSU sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
Mob. tālr.: 26454974